1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Madefix Merhem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?


1
+ -

Madefix merhem özellikle yanık konusunda çok etkili olması sebebiyle her evde bulunması gereken merhemlerden biri. Ayrıca dokulardaki yaraları hızlı iyileştirmesiyle de biliniyor.

MADEFİX %1 merhem Cilt yüzeyine uygulanır. İçeriğinde 1 g merhem, 10 mg Centella asiatica’nın titre edilmiş ekstresini içerir. Yarımcı maddeleri Gliserol monostearat, propilen glikol, kalın likit parafin, ıtır yağı, lavanta yağı, deiyonize su.

madefix merhem

MADEFİX Merhem Nedir Ve Ne İçin Kullanılır?

1 g merhem 10 mg Centella asiatica’ nın titre edilmiş ekstresinden oluşmaktadır. MADEFİX 40g’ lık ambalajlarda satılmaktadır. MADEFİX kreminin kullanım alanlarını aşağıda görebilirsiniz.

  • Yüzeysel 1 ve 2. derece yanıklar: Yanma oluşan kazalar sonucunda yanıklarınızın 1.ve 2. Derece olduğu durumlarda,
  • Yatak yaraları: Bir hastalık veya sakatlık durumunda uzun süre yatakta hareketsiz kalma sebebiyle oluşan yaralarda.
  • Meme başı çatlak ve yarıkları: Meme ucunda meydana gelen tahriş bölgeye,
  • Genital bölgede yırtılmalar: Genital bölgede oluşan kızarıklık ve hassasiyet durumlarında,
  • Bölgesel deri ülserleri: Deri üzerinde oluşan ülserlerde,
  • Sünnet: Sünnet sonrası cerrahi müdahale yapılan bölgenin iyileşmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.
  • Doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde,
  • Radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cilt hasarlarının hızlı iyileşmesini sağlar.
  • MADEFİX Merhemi kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar.

MADEFİX’i kullanmadan önce dikkat edilmesi hususlar. Bu merhemi kullanmaya başlamadan önce KULLANMA TALİMATI dikkatlice okunmalıdır. Eğer; İlacın içindeki maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz var ise merhemi doktorunuza danışmadan kullanmayınız. MADEFİX’ i gözlerinize ya da yumuşak olmaya meğilli olan dokular üzerine kesinlikle uygulamayınız.

MADEFİX’ in yiyecek ve içecek ile birlikte kullanılması: MADEFİX’ in herhangi bir yiyecek ya da içecek ile aynı anda kullanılmasını kısıtlayacak herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Hamilelik İlacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

MEDEFİX’ in hamilelikte kullanımı: Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Emzirmeden önce ilacı kullanmayı düşünüyorsanız, kullanmadan önce doktorunuza danışınız. MADEFİX’ in emzirme döneminde kullanılıp, kullanılmayacağı ile ilgili bilgi bulunmamaktadır.

Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, MADEFİX merheminde içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıdaki yan etkilerden birini görmeniz durumunda, MADEFİX’ i kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuz ile görüşün veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurun.

Alerjik reaksiyonlar: Cilt döküntüsü, , kaşıntı kızarıklık ve içi su dolu kabartılar (kurdeşen). Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan birini yaşadıysanız veya yaşıyorsanız, sizin MADEFİX merheme karşı alerjiniz olabilir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek duyulabilir. Eğer bu kullanma talimatında belirtilmeye herhangi bir yan etki ile karşılaştıysanız doktorunuzu veya eczacınızı konu hakkında mutlaka bilgilendirmelisiniz.

Yorum Yap