1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım

Tişört baskı nasıl yapılır?

featured
+ -

Tişört baskısı yapmayı öğrenmek isteyen kişiler için bir rehber hazırlamadık. Çünkü bu iş büyük bir endüstriye dayanıyor. Fakat ben şimdi kendime bir tane tişört bastırmak istiyorum ne endüstrisi ne sektörü diyebilirsiniz. Fakat bilinmesi gereken ilk şey tişört baskı konusunun düşünüldüğü kadar basit olmadığıdır.

 

Eğer elinize bir kumaş boyası alıp gelişigüzel çizgilerle tişörtünüzü boyamak istiyorsanız buna kimsenin itirazı olmayacağı gibi yapımı da gayet basit ve eğlenceli olabilir. Fakat tişört baskı işi bununla sınırlı değil. Üzerimize giydiğimiz ve bizimle karşılaşan herkes tarafından görülebilecek bir kıyafet olduğundan resim çizme yeteneğiniz yoksa bu işlere pek girişmemenizi tavsiye ederiz.

 

Peki yine ısrarla kendime bir tişört baskısı yaptırmak istiyorum şimdi bir fabrika mı kuracağım dediğinizi duyar gibi olduk. Hemen sinirlenmeyin. Elbette fabrika ya da atölye kurmayacaksınız. Çok işinize yarayacak bir haberimiz var. Bu yazının da konusu olan yeni bir teknolojiden bahsedeceğiz. Bu teknolojinin de neden bu kadar önemli olduğunu belirtmek

ve bir tişörtün üzerine baskı yapmanın eski teknolojilerle ne kadar zor olabildiğiyle ilgili bir giriş yapmak istedik.

 

Eski teknolojilerin tüm çeşitlerini ve tekniklerini burada anlatmayacağız. Fakat bir fabrika kurmasanız da küçük bir atölyeye ya da en azından bir sürü boya, tiner gibi bir çok malzemeye ihtiyaç duyacağınız bir ortam olmadan tişört baskısı yapmak eskiden pek mümkün değildi. Kendim uğraşmayayım da gidip bir yerlerde yaptırayım derseniz de en az baskıcılara 1000 tane tişört baskısı yaptırmanız lazım ki sizin için bu boya tiner kombinasyonlu atölyelerini meşgul etsinler.

 

En iyisi hiç bu işlere girmeden gidip mağazadan baskılı ya da baskısız bir tişört alıp keyfinize bakmanız herkes için doğru yoldu.

 

Peki bir tişörtün üstüne tamamen kendinize ait bir resmi ya da yazıyı hatta internetten indirdiğiniz bir görseli bir fotoğrafı tişörtünüzün üstüne baskı yaptırmak isterseniz? Eski teknolojilere göre bu mümkün değildi. Fabrika kurmak isteseniz de mümkün değildi.

 

Gelişen teknolojiyle artık bir tişörtün üstüne istediğiniz herhangi bir görseli bastırmak artık mümkün. Asla mevcut mağazalarda satılan birbirinin aynısı baskıya sahip tişörtleri giymek zorunda değilsiniz. 1000 adet tişört satın almanız da gerekmez. 1 tane tişört alabilirsiniz ve bu tişörtün maliyeti mağazadan alacağınız tişörtün maliyetini de geçmeyecektir.

 

Peki böyle bir tişörtü evinizde yapabilir misiniz? Cevap hayır. Çünkü bunun için de bir çok teknolojik altyapıya ihtiyacınız olacak. Evde yapamazsınız ama hızlıca kendi tişörtünüzü kendiniz tasarlayıp satın alabilirsiniz. İnternet üzerinden hızlıca yapabileceğiniz bu tişört tasarlama işini yapan bir çok web sitesi bulunuyor. Ama çok aramayın diye, size hem güvenli hem kolay tasarlama aracına sahip bir web sitesi önermeden de bu yazıyı bitirmeyelim.

 

Web sitesinin adı Bikafa. Sadece tişört değil, sweatshirt, bez çanta ve hatta boxer tasarlayabileceğiniz bir web sitesi.

 

Tişört baskı yaptırmak istediğinizde kolayca galerinizdeki görsellerinizi yükleyebilir, dilediğiniz yazıyı bir çok font seçeneğiyle yazabilirsiniz.

 

Artık gerisi sizin yaratıcılığına kalmış. Bizden bu kadar. Herkesten farklı olmayı seven, kendi tarzını yaşamak isteyen kişiler için hem teknoloji hem de yenilikçi markalar iyi ki var.

Yorum Yap