1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır

Beyaz Spor Ayakkabı Temizleme Yöntemleri


+ -

Her mevsim, vazgeçilmezler arasında yer alan, rahatlığın en büyük parçalarından biri olan spor ayakkabılar, kimi zaman kombinlerimizin olmazsa olmazları haline gelebiliyor. Vazgeçilmezler arasında bulunan beyaz spor ayakkabılar, her kombini tamamlayan, rahat ve şıklığa olanak sağlayan ayakkabılar arasında yer alıyor. Ancak beyaz spor ayakkabıların tamamlayıcılığı, rahatlığı ve şıklığı kadar, temizliği de büyük önem taşıyor. Beyaz spor ayakkabılar çok çabuk kirlenebildiğinden dolayı grileşebiliyor ya da rengi solabiliyor. Peki, renk kaybına uğrayan ya da kirlenen beyaz spor ayakkabılarımız için ne yapabiliriz? Gelin, hep birlikte bakalım!

beyaz spor ayakkabı temizleme

Diş Fırçası ve Cif Kullanımı

Diş fırçası, ayakkabı temizliğinde en çok tercih edilen gereçler arasında yer alır. Boyutu sayesinde normal ayakkabı fırçalarının etkisiz kaldığı bölgelerin bile temizlenmesine olanak sağlar.

Diş fırçası yardımıyla, ayakkabınızın kirli olan yerlerine çamaşır suyu katkısı olan cif kullanarak beyazlatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayakkabınızın kirli bölgelerine, diş fırçası yardımı ile cifi iyice yedirerek kirli bölgeleri fırçalayın.

Ayakkabınızı fırçaladıktan sonra, üzerinde cif ile bir süre bekletin.

Beklettikten sonra, ıslak bir bez ile cifi silin.

Ayakkabınıza zarar vermeyecek bir ayarda, çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Böylece beyaz spor ayakkabınız, ilk alındığı gün gibi olacaktır.

Aseton Kullanımı

Aseton da cif kadar, sıklıkla tercih edilen bir ayakkabı temizleyicisidir. Aseton kullanarak da ayakkabınızın kirinden kurtulabilirsiniz. Ayakkabınızın kirli bölgelerine aseton uygulayın.

Tekrar olarak diş fırçası veya nemli bir bez kullanarak iyice ovun.

Ayakkabınızı o ovduktan sonra bir süre bekletin ve sonrasında durulayın.

Aseton ile ayakkabı temizleme işleminde ayakkabınızda renkli bölgeler var ise asetonun temasından kaçınmanız gerekir. Aseton, renkli bölgelerde açılmaya neden olabilir ya da renkleri dağıtabilir.

Bel Kalça Oranı Hesaplama | İdeal Bel-Kalça Ölçüsü Nedir?

Şifa Duaları

Yorum Yap