1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım

Buzdolabı Seçiminde Püf Noktaları


+ -

Buzdolabı Seçiminde Püf Noktaları

Buzdolabı, mutfakların vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Sebze ve meyve gibi pek çok gıdayı muhafaza etmek için kullanılan buzdolabı modelleri farklı markalar tarafından değişen özellikler ile üretilir. Modellerde gelişen teknolojinin dokunuşlarını görmek mümkündür. Aynı zamanda ürün çeşitleri kolaylık ve konfor sağlayacak detaylar da mevcuttur. Buzdolabı çeşitleri kullanım alanına göre farklılık gösterir. Örneğin ev mutfakları için çift kapılı modeller sıklıkla tercih edilirken ofis gibi alanlarda tezgah seviyesi tasarımlar kullanılır. Farklı tasarımlarda çeşitlenen ürün çeşitlerine ait ölçüler de değişiklik gösterir. Buzdolabı ölçüleri arasında değerlendirme yaparak kullanım alanına uygun ideal bir seçim yapabilirsiniz. Ürün çeşitlerinin sahip olduğu özellikler de oldukça önemlidir. Bu sayede gıdaları ilk günkü tazeliği ile korumak ve pek çok gıdayı dolap içinde rahatlıkla muhafaza etmek mümkün olur.

buzdolabı seçiminde püf noktaları

Fonksiyonel Tasarımları ile Buzdolabı Modelleri

Gelişen teknolojinin dokunuşlarını barındıran buzdolabı modelleri, farklı tasarımlara sahiptir. Buzdolabı markaları, eşsiz tasarımlara imza atarak kişilerin beğenisini kazanır. Farklı markalar tarafından üretilen çeşitler arasında no-frost buzdolabı çeşitleri sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Bu modellerde karlanma otomatik olarak engellenir. Bu sayede nem oranını istenilen seviyede tutmak da mümkün olur. Ev mutfaklarında kullanılan ürün modelleri genellikle çift kapılıdır. Çift kapılı modellerde dondurucu üst kısımda soğutucu ise alt kısımda yer alır. Kombi tipi tasarımlarda ise dondurucu alt bölümde yer alırken soğutucu üst kısımdadır. Kombi tipi modeller kullanışlı ve ergonomik özellikleri ile dikkat çeker. Bu sayede meyve ve sebze alırken eğilip kalkma zahmetinden kurtulmak da mümkün olur. Tezgah seviyesi modellerde ise dondurucu kısmı oldukça küçüktür. Tezgah seviyesi modeller genellikle ofis, yurt ve otel gibi alanlar için idealdir.

fonksiyonel tasarımları ile buzdolabı modelleri

Gıdalarda Uzun Süreli Tazelik mi İstiyorsunuz?

Gıdalarda uzun süreli tazelik pek çok kişinin aradığı özellikler arasında yer alır. Tazeliği korumak ise buzdolabı çeşitlerinde bulunan üstün teknoloji sayesinde oldukça kolaydır. Mavi ışık teknolojisi tazeliğe katkı sağlayan özelliklerden biridir. Mavi ışık teknolojisi dolap içinde konumlandırılan sebze ve meyve türlerinin fotosentez yapmalarına imkan sağlar. Bunun sebebi meyve ve sebzelerin ideal dalga boyuna sahip bir ışık ile aydınlatılmasıdır. Bu sayede gıdaların tat ve aromaları korunarak uzun süreli bir tazelik elde edilir. Mavi ışık teknolojisi ile C vitamini miktarını korumak da mümkün olur. Modellerin sahip olduğu yüksek soğutma performansı da beğeni kazanan özellikler arasında yer alır. Üstün kalitedeki buzdolabı modelleri ile yiyeceklerinizi kolaylıkla koruyabilirsiniz.

buzdolabı seçimi nasıl yapılmalı

Buzdolabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Buzdolabı seçiminde dikkat edilmesi gereken pek çok nokta mevcuttur. Bu noktalara dikkat ederek yapılan bir seçim sizi doğru ürüne ulaştırır. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ürün ölçüleridir. Konumlandıracağınız alana uyumlu ölçülere sahip bir buzdolabı seçimi yapmanız gerekir. Bunun yanı sıra hacim de önemli bir unsurdur. Ürün hacmi ne kadar gıda muhafaza edebileceğiniz hakkında fikir sunar. Modeller arasında farklı hacimlerde çeşitlenen seçenekler mevcuttur. Örneğin 430 litre hacme sahip ürün olduğu gibi 720 litre hacimli çeşitler de mevcuttur. Kişiler seçim aşamasında enerji sınıfına da önem verir. Enerji sınıfı ürünün harcadığı elektriği gösterir. A+ ve A++ enerji sınıfına sahip modeller, tasarrufu mümkün kılar. Buzdolabı fiyatlarında ölçüler, tasarım ve enerji sınıfı önemli ölçüde etkilidir. Siz de üstün kalitesi ile dikkat çeken ihtiyacınıza uygun modeli en uygun buzdolabı fiyatları ile Koçtaş’ta bulabilirsiniz. Koçtaş güvencesiyle farklı çeşitler arasında tercihinizi yaparak, hemen siparişinizi verebilir ve zahmetsizce sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap