1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım

Dantelli Gelinlik Seçme İpuçları

featured
+ -

Hayatındaki en özel ve en güzel günlerden biri olan düğün gününde göz kamaştırıcı görünmek tüm kadınların hayalidir. Göz alıcı bir görünüm ile zarafetin buluştuğu dantelli gelinlik modelleri, düğün günü yaklaşan kadınların favorileri arasında ilk sıralarda yer alır. Sizin de aklınızın köşesinde dantelli gelinlikler hakkında bazı sorular varsa gelin bu soruları yazımızın devamında yanıtlayalım…

Pakkadin.com

Neden Dantelli Düğün Elbisesi Tercih Etmelisiniz?

Gelinlik modelleri düşünüldüğünde akla ilk gelen detaylardan biri dantel olur. Bunun sebebi dantel detaylı gelinliklerin, modeline ve kullanılan dantel türüne göre her beklentiyi karşılayabilmesidir. Dantelli gelinlik sayesinde ister sade bir şıklıkla ışıldayabilir, isterseniz de bohem detaylarla süslenmiş dantelli gelinlikler ile dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Zamansız olma özelliği taşıyan dantel dokulu gelinlikler, her bakışta farklı bir detay yakalamanızı sağlar. Danteller kumaşın üzerini kaplayabileceği gibi, teninizin üzerinde de göz alıcı bir görünüm yaratabilir.

Dantelli Gelinlik Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Elegant bir görünüme bürünmenizi sağlayan dantelli gelinlik modellerinin, eşsiz pek çok özelliği bulunur. Bu nedenle dantelli gelinlik seçimi sırasında dikkate almanız gereken bazı unsurlar vardır. Bunlardan bazıları şu şekilde:

  • Öne çıkarmak istediğiniz detay: Danteller gelinliğin farklı bölümlerinde yer alabilmektedir. Bu nedenle dantellerin hangi bölgede bulunmasını istediğinize karar vermeniz gerekir. Omuzlarınıza dikkat çekmek istiyorsanız yalnızca danteller ile süslenmiş omuzlara sahip gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Düz saten kumaşın tamamı danteller ile kaplı olan gelinlikler daha gizemli ve hoş bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Öte yandan geleneksellikten uzaklaşmadan daha sıra dışı bir stil hayal ediyorsanız, danteller ile süslü kısa gelinlik sizin için en ideal seçim olabilir. İki görünümü de aynı gecede kullanmak isterseniz, çıkarılabilir etekli AlissenuerA gelinlik tam size göre!
  • Dantel dokusu: Dantel deyip geçmeyin! Oldukça fazla çeşit dantel bulunur. Hafif ve modern bir görünüm için puantiyeli danteller, çiçek ve yaprak desenlerine sahip gelinlik tasarımları için fransız danteller tercih edilebilir. Küçük boyutlarda ve yoğun dokulu danteller ile geniş desenli dantellerin, gelinliğe kattığı stil farklı olacaktır. Bu nedenle en önemli gününüzde üzerinizde taşımak isteyeceğiniz dantelin özellikleri üzerine de düşünmeniz gerekir.
  • Etek stili: Dantelli gelinliklerin en önemli detaylarından biri, gelinliğin etek bölümüdür. Tam balık tipi, danteller ile süslü etekler, feminensilüetinizi ortaya çıkararak büyüleyici bir görünüm sağlar. Diz bölümüne kadar sıkı saran bir gelinlik ile rahat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız kalça bölümüne kadar sarıp sonrasında bollaşan yarım balık dantelli gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Öte yandan belden itibaren yere doğru kabarık bir şekilde uzanan prenses gelinlik modelleri, özellikle danteller ile bezendiğinde masalsı bir görünüme kavuşmanızı sağlar.
  • Dantelin esnekliği: Dantelli gelinliklerde dantelin yapısı, gelinliğin duruşunu belirleyen önemli ayrıntılardan biridir. Nispeten kalın dokulu danteller, gelinliğin kalıbını ve silüetinizi daha belirgin hale getirirken, esnek danteller gelinlikte konforlu ve uçuş uçuş bir yapı sağlar.

Hayallerinizi Süsleyen Özel Dikim Nikah Elbisesi AlissenuerA’da Sizi Bekliyor!

Sayısız dantelli gelinlik modeli AlissenuerA’da sizi bekliyor. İster uzun ister kısa, ister dar ister kabarık…Hayalini kurduğunuz göz alıcı şıklığa, kişisel beğeninize ve vücut tipinize uygun olarak özel dikilen AlissenuerA dantelli gelinlik modelleri ile ulaşabilirsiniz. Farklı stillere bir arada sahip olmak isteyen gelinler için çıkarılabilen etekli dantelli gelinlikler, düğün gününüzde konforun ve elegantlığın tadını çıkarmanızı sağlar. Askılı, uzun kollu ve straplez gibi farklı formlarda dantelli gelinlikler, güzelliğinizin doruk noktasına ulaşmanızı sağlar. Şıklığın ve zarafetin yanı sıra eşsiz ve zarif görünebileceğiniz dantelli gelinliğiniz ile unutulmaz bir tarza imza atacaksınız.

 

Yorum Yap