1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı

Esmerlere Yakışan Saç Rengi Hangisi Merak Ediyor musunuz?


+ -

Genel olarak her ten rengine ve her yüz tipine giden saç modeli farklıdır. Genel olarak yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kişilerin, daha ara boy olan saç boylarını tercih etmeleri gerekir iken; daha uzun suratlı kişilerin ise kısa saç modelleri yönünde tercihlerini yapmaları, yüz tiplerine daha uygundur.

Aynı tercih edilebilirlik, ten renklerinde de geçerlidir. Her ten rengine göre, farklı renkler kullanımı oldukça yaygın bir özellik göstermektedir.

Gün geçtikçe, her cilt tonundaki kişiler için uygun olan renkler algısı değişmektedir. Eskiden; ‘’esmerler asla sarı saçlı olamaz’’ cümlelerine hepimiz aşina iken şimdilerde esmerlerin de sarı rengi rahatlıkla kullandıklarından bahsedebiliriz.

‘’Beyaz tenliler için siyah renk oldukça keskindir, kullanılmaması gerekir’’ cümleleri de yerini ‘’doğru ton ile her şey mümkündür’’ tarzındaki cümlelere bırakmıştır. Esmerlere biçilen kaftan; oldukça sınırlı renkte iken şimdilerde bu durum ortadan kalkmış ve her rengin, esmerle0 r için olan tonu, her kullanıma uygun hale gelmiştir.

İşte karşınızda esmerlere yakışacak tüm saç renkleri ve tonları…

Esmer Tene Sarı Saç Rengi
Esmer Tene Sarı Saç Rengi

Esmerler İçin Sarı Saç Artık İmkansız Değil

Evet, doğru duydunuz! Eskiden hayal gibi görünen ‘’esmerler için sarı saç’’ seçeneği artık mümkün. Önemli olan; keskin bir sarıdan ziyade, daha duru bir görüntüye sahip olacak ve gözü yormayacak o sarı tonunu bulabilmektir.

Esmerler, sarı renkte saç kullanmak isterler ise; bal köpüğü rengini tercih edebilirler. Bu renk, cilt alt tonlarına uygun olacak ve cilt-saç uyumunda aykırı bir görüntü oluşturmayacaktır. Tamamen balköpüğü rengini tüm saçta kullanma cesaretini göstermek istemiyorsanız da, aralara balyaj olarak bu rengi kullanarak, keskin bir görüntünün yerini, daha yumuşak geçişli bir görünüme bırakabilirsiniz.

Esmer Tene Küllü Kumral Saç Rengi
Esmer Tene Küllü Kumral Saç Rengi

Sürpriz Yok! Esmerlere En Çok Kumral Renk Yakıştırılıyor

Genel olarak bilinen yargıları da hesaba katar isek; esmer tenli olan kadınlarda, özellikle küllü kumral renklerin oldukça doğal bir görüntü oluşturmaya yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

Esmer bir ciltte, kumral rengin tercih edilmesi oldukça ışıltılı bir görünüm oluşturacaktır. Bununla beraber saç uçlarınızda ombre uygulaması da yine ışıltılı olan bu görünümün daha da parlamasına sebep olacaktır. Özellikle yaz aylarında bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Güneşin, saçlarınız ile buluşmasını daha parlak kılmak için işte size fırsat!

Esmer Tene Kahverengi Saç Rengi
Esmer Tene Kahverengi Saç Rengi

Esmerler İçin Kahverengi Saç Asaleti Diye Bir Gerçek Var

Kahverengi, neredeyse her cilt rengine giden yapısı ile oldukça tercih edilen bir renktir. Kahverengi; esmerler için, asaletin simgesi olan renklerden biridir. Çünkü genel olarak parlak ve diri bir görüntü sunan kahverengi saçlar, oldukça dinç bir saçın anahtarı gibidir.

Özellikle esmerler için Türk kahvesi rengi, muazzam bir tercih oluşturur. Canlılık, dirilik ve asil bir renk arayışında iseniz; kahverenginin bu tonu tam size göre!

Dilerseniz fındık kabuğu gibi, kızıla yakın kahveleri de tercih edebilirsiniz. Ten renginize oldukça yakışacağını düşündüğümüz bu renklere, kestaneyi de ekleyebilirsiniz. Oldukça fazla çeşidi bulunan kahverenginin, her esmere uygun bir tonunun olduğu da bilinen bir gerçektir.

Esmer Tene Siyah Saç Rengi
Esmer Tene Siyah Saç Rengi

Esmerler İçin Siyah Saçların Doğallığı

Esmer ten renginde biriyseniz, direkt olarak akla gelen şey; siyah renkteki saçlardır. Siyah renk, esmerde en doğal duran renk olarak bilinmektedir. Özellikle; daha iddialı bir görünüm istediyseniz muhakkak siyahı tercih etmelisiniz.

Çarpıcı, cazibeli ve albenili bir renk olan siyah, esmer teniniz ile buluştuğunda ışıl ışıl parlayacaksınız. Asil bir duruş, oldukça iddialı bir çizgi ve doğal bir görünüm seçeneklerini sizler için buluşturan bu saç rengi, sizlere bütün bir şıklığı armağan ediyor.

Esmer Tene Kızıl Saç Rengi
Esmer Tene Kızıl Saç Rengi

Kızılın Çarpıcılığı ve Esmer Tenin Albenisi

İşte buluştuğunda, adından söz ettirecek bir kombinasyon! Kızıl; herkesin cesaret edemediği ancak alışanın da kolay kolay vazgeçmediği bir renktir. Özellikle esmer tende biriyseniz ve kızıl kullanmak istiyorsanız, bu oldukça harika bir uyuma dönüşebilir.

Dilerseniz; önce saçınızın belirli yerlerine kızıl rengini uygulayın. Direkt bu renkten ziyade, parça parça olarak uygulama çok daha risksiz olacaktır. Alacalı kızıl görünüm, sizler için oldukça göze çarpan bir yapıda olacaktır.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri
Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Ve diğer tüm renkler…

Esmer ten; pek çok saç rengini kaldırabilen ve riskleri kendince yumuşatabilen bir renktedir. Gri, kırmızı, açık sarı gibi renkleri kullanmak isterseniz de bu renklerin, bütün bir saçınızı kaplamasından ziyade, saçlarınızın daha uç kısımlarında yer alması daha az risk almanız anlamı taşıyacaktır.

Koyu renk olan saçınızda, aralara farklı ve canlı renkte bir geçişle müdahale etmeniz; saçınızı oldukça farklı bir havaya sokacaktır. Saçınızın bir tutamına bile, seçmiş olduğunuz rengi uygulayarak, değişiklik yapabilirsiniz.

Esmer ten, pek çok saç rengine müsaittir. Sarıdan kızıla, siyahtan kahverengiye pek çok türdeki renk seçeneklerinin, teninize uygun olduğunu bilmelisiniz. Risk almaktan korkmayın, sadece deneyin. Sizler; deneme ve yanılma yaparken de çok güzelsiniz!

Yorum Yap