1. Ana Sayfa
 2. Cinsiyet Hesaplama

Japon Takvimi 2022 Cinsiyet Hesaplama

Japon Takvimi 2022 Cinsiyet Hesaplama

Japon takvimi cinsiyet hesaplama evli çiftlerin ilgisini çeken bebek cinsiyeti hesaplama araçlarındandır. Japon takvimi aracı son zamanlarda oldukça popülerdir. Her ne kadar doğru olmadığı düşünülse de japon takvimiyle bebek cinsiyeti hesaplaması yapan insan sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.

Japon Takvimi Nedir?

Bebek bekleyen anne baba adaylarının eğlence amaçlı kullandıkları yöntemlerden birisi Japon takvimi cinsiyet hesaplama yöntemidir. Menşei Japonya olan bu yöntemin geçmişi yüzyıllar öncesine dayanır. Tıpkı Çin ve Rus takvimlerinde olduğu gibi anne ve baba adaylarından istenen bilgiler doğrultusunda bir tahmin yürütülür. Ortaya çıkan sonuç yaklaşık olarak %70’e yakın bir isabet oranına sahiptir.

Japon Takviminin Dünyadaki Yeri
Diğer tüm takvimler gibi bu takvim de dünya genelinde eğlence amaçlı kullanılan bir yöntemdir. Dünyanın hiçbir yerinde bilimsel olarak bu takvime itibar edilmez. Ancak anne ve baba adaylarının birçok takvimde tahmin gerçekleştirip birbirleriyle kıyasladığını görmekteyiz. Dolayısıyla ebeveynler için bu tür tahminler güzel vakit geçirmek için bir araç olarak görülüyor diyebiliriz.

Ayrıca ülkemizde yasak olsa da tüp bebek gibi yardımcı üreme yöntemleri ile cinsiyet belirlenmesi yoluna da gidilebilir. Bu da aslında her zaman diliminde iki cinsiyetin de ihtimal dahilinde olduğunu apaçık bir şekilde gösterir.

Japon Takviminin Mantığı Nasıldır?

Japon takvimi cinsiyet hesaplama işleminde üç veri arasında bir kombinasyon vardır. İlk olarak anne ve babanın doğum ayları ile birlikte 1’den 12’ye kadar sayıların olduğu bir tabloda eşleşme yapılır. Anne ve babanın doğum aylarının buluştuğu noktadaki sayı gizli sayı olarak kabul edilir. Gizli sayı ikinci tabloda son adet ayı ile eşleştirilir. İkisinin buluştuğu noktadaki cinsiyet ise bebeğin cinsiyetinin ne olacağına yönelik yapılan tahmindir.

Tabloya göre hem geçmişe hem de geleceğe dönük hesaplamalar yapılabilir. Geçmişe dönük yapılan hesaplamalar doğrulamak için kullanılabilir. Geleceğe dönük yapılanlarda ise merakınızı giderebileceğiniz gibi bazı çiftlerin yaptığı üzere gebelik planlaması da yapabilirsiniz.

Japon Takvimi Ne Zaman Kullanılır?
Japon takvimi cinsiyet hesaplama başlıca 3 zaman diliminde kullanılabilir. Bunlar hamilelik öncesi, hamilelikte ve hamilelik sonrasındadır. Hamilelik öncesinde kullananların temel amacı istedikleri cinsiyette bir bebek sahibi olmaktır. Bu kapsamda hangi ayda istedikleri cinsiyette bir bebek olma ihtimali güçlü ise o ayda hamilelik planlayacaklardır. Hamilelik esnasında kullananlar ise genellikle bebeklerinin cinsiyetini merak ettikleri için bu hesaplama yöntemini kullanır. Hamileliğin 12. Haftasına gelmeden tıbbi olarak cinsiyet belirlenemediği için bu tür yöntemlere başvuranların sayısı hayli fazladır.

Japon Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyeti Belirlenebilir Mi?

Çin takvimi, Rus takvimi ve Japon takvimi cinsiyet hesaplama yöntemleri ile cinsiyet belirlemek kesin sonuçlar vermediği için uzmanlar tarafından tavsiye edilmez. Zira anne baba adaylarında hayal kırıklıkları yaşanabiliyor. Ayrıca bazı ebeveynler bu test sonuçlarına göre hazırlıklara başlayarak bebek odalarını dahi hazırlayabiliyor. İşte bu durum geri dönülmez adımların atılmasına neden olabileceği için hamileliğin 12. Haftası beklenerek kesin sonuçların görülmesi daha iyi olacaktır. Öyle ki kimi zaman bebeğin cinsiyetini ultrasonda dahi görmek pek kolay olmamaktadır. Bu nedenle sadece bir takvime güvenerek planlamalar yapmak hayal kırıklıklarını da beraberinde getirir. Ancak eğlence amaçlı kullanılmasında herhangi bir mahsur yoktur.

Japon Takvimi Cinsiyet Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Pek çok çift bebeğinin cinsiyetini erkenden öğrenmek için sabırsızlanır. Bunun da ötesinde bebeğin cinsiyetini belirlemek isteyenlerin sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur. Fakat mevcut bilimsel veriler ışığında bu mümkün değildir. Geleneksel yöntemlere göre ise doğru bir zamanlama ile bebek cinsiyetini belirlemek mümkündür. Japon takvimi de bu bağlamda çiftlerin gebelik öncesi bebek cinsiyeti tahmini yapmalarını sağlıyor. Böylelikle istedikleri cinsiyete göre gebelik planlaması yapmaları mümkün olabiliyor.
Japon takvimi cinsiyet hesaplama için 3 temel bilgi gereklidir. Bunları şöyle sıralayabiliriz:
• Annenin doğduğu ay
• Babanın doğduğu ay
• Son adet ayı
Burada önemli olan husus ayların doğru bir şekilde girilmesidir. Dolayısıyla kimlikte yazan değil gerçekte olan esas alınmalıdır.

Japon takvimine göre anne ve babanın doğum yılının hiçbir önemi yoktur sadece anne babanın doğduğu ay yeterli bizim için.
Aşağıdaki tablolara bakarak bebeğin cinsiyetini şu şekilde hesaplayacağız:
• İlk olarak arkadaşlar 1 numaralı tablomuza bakıyoruz ve üstte baba yanda annenin doğduğu ayları görüyoruz,
• İkinci aşama olarak ise anne ve babanın doğduğu aylara bakarak doğdukları ayların kesişimini buluyoruz,
• Üçüncü olarak ise kesişimdindeki rakamı not alıyoruz bu bizim tablo-2 deki bebek cinsiyetini hesaplamamıza yardımcı olacaktır.

Not: Japon takvimi size yüzdelik hesaplama yapmaktadır kız veya erkek olarak sonuç verememektedir bazen oranlar eşit olarak karşımıza çıkmaktadır.

Örnek: Annemiz Eylül ayında doğmuş olsun, babamız ise Mayıs ayında doğmuş olduğunu varsayarsak ikisinin kesişimin deki rakama bakıyoruz ve 5 olduğunu görüp bunu not ediyoruz.

(Tablo-1 de örnek ayların kesişimi kırmızı işaretlenmiştir.)

Japon Takvimi Hesaplama Tablo-1

Tablo-1 de elde ettiğimiz 5 rakamını aşağıdaki tablo 2 de şu şekilde kullanacağız arkadaşlar. Tabloyu incelediğimiz zaman en üstte 12 ye kadar rakamlar yer almaktadır.
• İlk olarak tablonun üstünde yer alan rakamlarda 5 i buluyoruz,
• İkinci olarak 5 rakamından aşağı doğru ayları göreceğiz bu aylarda annenin hamile kaldığı ayı buluyoruz,
• Üçüncü olarak annenin hamile kaldığı ayın yanında sağında veya solunda kız erkek alanında X işaretleri bulunmaktadır bunlara bakacağız,
• Son olarak ise tabloda hangi tarafın yani “KIZ-ERKEK” hangisinin “*” işareti fazlaysa bebeğinizin cinsiyeti o olacak demektir.

Hesaplamayı 100 puan üzerinden yüzde olarak hesaplayabilirsiniz örneğin 5 tane erkek alanında 2 tane kız alanında “ * ” var ise 7 yıldızın yüzdesini alarak erkek olma olasılığının yüzde 71 olduğunu göreceksiniz. Hesaplamanın kolayca yapmanız için japon takvimi otomatik cinsiyet hesaplama alanını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Örnek: Önceki örneğimize devam edecek olursak aşağıdaki tabloda 5 rakamını bulduk ve hamile kalınan ay da mayıs olarak düşündüğümüz zaman bebeğin cinsiyetinin yıldız sayısının aynı olduğunu 1-1 olduğunu görüyoruz burada demek oluyor ki bebeğinizin cinsiyeti %50-50 olarak ortaya çıkmaktadır.

(Tablo-2 de örnek ayların kesişimi kırmızı işaretlenmiştir.)

Japon Takvimi Hesaplama Tablo-2

(Tabloyu büyütmek için üzerine tıklayınız.)

Japon Takvimi Otomatik Hesaplama

Japon takvimiyle bebek cinsiyeti hesaplaması yapmak için bazı bilgileri bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler annenin doğduğu ay, babanın doğduğu ay ve annenin hamile kaldığı ayı bilmek lazımdır. Alt kısımda bulunan hesaplama aracına gerekli bilgileri girerek sizde japon takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini hesaplayabilirsiniz. Bilgileri rakam olarak girerseniz size bebeğinizin cinsiyetini yüzde olarak hesaplayacaktır.

Lütfen ilgili alanları ay ismi yerine ay rakamı olarak doğru giriniz.

Japon Takvimi Doğru Sonuç Verir Mi?

Japon takvimi cinsiyet hesaplama aracını kullanan kişilerin beyanlarına göre %70 civarında bir isabet oranına sahiptir. Normal şartlarda iki cinsiyet arasında %50 ihtimal olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu oran çok da yüksek değildir. Dolayısıyla bilimsel olarak ispatlanmamış tahmin yöntemine kesin gözüyle bakmamak gereklidir. Ancak eğlence amaçlı kullanılmasında beis yoktur.

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.

Yorumlar (74)

 1. %90 kız dedi. Zaten kız istiyorduk 😀

 2. Japon takvimi hesaplamayı da ilk defa duydum ama geçmişe dönük hesaplama yapınca doğru çıktığını gördüm ilginç

 3. Site harika olmuş ellerinize sağlık

 4. Japon takvimi yeni çıkan bir cinsiyet hesaplama aracı galiba çok değişik veriler var.

  • 10%oglan 90% kız dedi bizde kız isteyirik inşeallah kız olurr

 5. En güvendiğim hesaplamalardan biridir japon takvimi sonuca göre erkek bakalım 🙂

 6. Bu araçların tam mantığı nedir acaba ilginç bilgiler

  • 2 sene önce

   Cinsiyet kız diyor doktor bebeğimin cinsiyeti nedir ben erkek tahmin ediyorum

 7. Çok iyi benim hesaplamam doğru cıktı teşekkürler

 8. Ana ocaq ayi baba avqust ayi son aybasi yanvarin (ocak)əvvəli hamilə qalmisam ocak ayin mən necə hesab edə bilərəm

  • Oģlunuzmu oldu?

  • salam men turkmenistandan sizi takip edyorum we hamileyim hemde 3-4 hefde nasil hesaplap bilerim

 9. Japon takvimi değişik gerçekten ama bence yanlış hesaplama yapıyor.

 10. Japon takvimi hesaplaması araştırmasında favorim olan site cintakvimi.net gerçekten aradığım tüm hesaplamalara buradan ulaşabiliyorum kolaylıkla.

 11. Çin takvimi mi yoksa japon takvimini mi önerirsiniz?

 12. %64 Kız dedi teşekkürler 🙂

 13. Japon takvimi hesaplamasi yaptim eşit çıktı benim hesaplamam bakalım bebeğinin cinsiyeti ne olacak

 14. Japon takvimi de neyin nesi ilk defa duydum

 15. Vay be hesaplamaya göre oğlum olacak ve gerçekte de oğlum olacak doğru hesaplama yapıyor

  • Şimdi ben yazdum ama hesapla tusuna bastim bişey cikmiyo lutfen ilgilenirmisiniz

   • Hesaplama alanında sorun bulunmuyor lütfen tarihleri paylaşır mısınız?

 16. 3 sene önce

  çok detaylı anlatılmış teşekkürler

 17. Usagin cinsiyeti nedir goreesen

  • Bilgilerinizi girin en altta hesaplama alanı var orada çıkıyor.

   • Japon takvimi ile cinsiyet öğrenme çok hoşuma gidiyor 🙂

 18. Japon takvimine göre hamile kaldım ve doğru çıktı oğlum olacak teşekkürler

 19. Japon takvimi hesaplaması yaptım yanlış çıktı sanki.

  • Ben hem japon takvimi hem cin takvimi hemde rus takvimi ile yaptim erkek cikti ama kizim olacak

   • Bir aylık hamileyim bakalım japon takvimi dogru çıkıcakmı rus ve Japon takvimi aynı cinsiyeti Çin takvimi başka verdi

 20. Japon takvimi için harika araç

 21. Japon takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplaması yaptım doğru çıktı

 22. Çok kolaylık sağladı teşekkürler

 23. Japon takvimi hesaplaması yaptım ama yanlış çıktı neden acasa

 24. Japon takvimi hesaplaması yaptım harika çalışıyor

 25. Japon takvimi harika gerçekten sonuç doğru çıktı

 26. Ne güzel söylemişsiniz bu tarz takvimler anne ve baba adaylarının birlikte güzel zaman geçirebileceği etkinliklerdir. Biyolojik takvimler eğlencelidir ama kesin olmadığını bilmek gerekiyor. Bilimsel geçerliliği yok tabi çünkü ultrason bakan doktor bile yanlış bilgi verebiliyor. Ancak Allah bilir ve umarım sağlık içerisinde herkes bebek hayaline kavuşur. Japon Takvimi analiz aracınız da çok faydalı olmuş, mükemmel çalışıyor sitenizdeki araçlar gerçekten.

 27. İyiki hesaplama aracı var X ler * lar uğraşılmaz bu karışık hesapla 🙂 Sitenizi çok seviyorum emek vermeden yorulmadan kolayca hesap yapabiliyoruz tüm biyolojik takvimler için hesaplama araçlarıyla.

 28. 3 sene önce

  Bu takvim diğerlerinden daha dürüst işliyor mantık olarak. Yüzde olarak sonuç vermişler ki hata payı olabilsin diye. Yüzyıllar önce de japonlar zekiymiş günümüzde de zeka denilince ilk akla gelen ülkelerden biri japon takvimini icat etmiş olan bu ülke.

 29. Çin takvimi kadar ünlü değil sanırım ilk defa duydum kolaymış Japon takvimi hesaplaması.

 30. Japon takvimini çok beğenemedim nedense ama idare ediyor hesaplama otomatik olması iyi

 31. Ya ben baktım 5 “*”erkekte cıktı 1″*” kızda o zaman 60% erkek olması gerekmiyomu? Avtomatık hesablamada 10%erkek olasılıgı var gersi kız diyo nasıl dolu anlamadm

  • Yanlış bakmış olabilirsiniz tekrar deneyin yada bilgileri yazın bakalım tekrar

   • Menede hesablayardizda hec cur basim cixmadi 11 10 1994 yoldasim 20 07 1987 conucu menstrasiya fevral

 32. 2 sene önce

  Great site you have got here.. It’s hard to find high-quality writing like yours nowadays.
  I honestly appreciate individuals like you! Take care!!

 33. My brother suggested I might like this blog.
  He was totally right. This post actually made my day.
  You cann’t imagine just how much time I had spent for
  this information! Thanks!

 34. Son adet ayı ve gebelik ayı farklı. Hangisi yazılmalı. Ben 30.08.1992 doğumluyum. 23.04.2021 son adetim ama mayıs başı hamile kaldığımı düşünüyorum sizce cinsiyetimiz ne olur

  • Merhaba Çin takvimine göre kız görünmektedir.

 35. 2 sene önce

  Hi there! Would you mind if I share your blog with my facebook
  group? There’s a lot of people that I think would really enjoy your content.

  Please let me know. Thanks

 36. 2 sene önce

  This info is so amazing thanks! I love sucking dick btw hmu

 37. salam men turkmenistandan sizi takip edyorum we hamileyim hemde 3-4 hefde nasil hesaplap bilerim

 38. Tek kelimeyle inanmayın!! ben denedim kız çıkıyor, ama erkek oldu.iki oğlum vardı şimdi üç erkek olmuş oldu:) Allah herkese nasip etsin

 39. 2 sene önce

  Tek kelimeyle inanmayın!! ben denedim kız çıkıyor, ama erkek oldu.iki oğlum vardı şimdi üç erkek olmuş oldu:) Allah herkese nasip etsin

 40. 50% ERKEK 50%KIZ GOSTERİYOR NE ANLAMA GELİYOR

  • Japon takviminde öyle bir durum oluyor 🙂

 41. This is very interesting, You are a very skilled blogger.
  I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your fantastic
  post. Also, I’ve shared your web site in my social networks!

 42. Merhaba Ben ekim ayinda adet gordum 10 ekim 22 23 24 tairihinde kocam yanimdaydi ver sonra hic birlikteliyimiz olmadi hamile kaldiim ay ekimmi oluyor eyer ekimse erkekmi kizmi

  • Merhaba hangi hesaplama için soruyorsunuz acaba çin takvimi rus takvimi veya japon takvimi

   • 1995 dogumluyum.Ekim 16 hamile kaldim cinsiyeti nedir?

    • Merhaba Japon Takvimi Cinsiyet Hesaplaması için yazı altında otomatik hesaplama mevcut siz hangi hesaplamayı yapmak istiyorsunuz?

   • Selam nasilsiniz?iki kızım var oğlum olsun istiyorum henüz hamile deyilim son adetim 4 Aralık doktorum bu ay oğlun olacak diyor ama hangi takvime baksam aralik ayi kiz çikiyor napiyim bana yardimci olurmusunuz tewekkurler

    • Merhaba doğum tarihinizi gün ay yıl olarak yazar mısınız.

 43. 1 sene önce

  I’d like to find out more? I’d love to find out more details.

 44. Thanks very nice blog!

 45. 1 sene önce

  01/04/1989