1. Ana Sayfa
  2. Genel

Kayak Sporlarına Ev Sahipliği Yapacak

Kayak Sporlarına Ev Sahipliği Yapacak

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, 5 Şubat’ta ilçede kayaklı koşu eleme yarışlarını düzenlediklerini ancak Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı ikinci gün iptal ettiklerini söyledi.

“Gelen bütün kafileler çok memnun. Yüksekova’nın misafirperverliği bizi mutlu ediyor. İlerleyen yıllarda burada daha çok müsabaka yapmak, burayı daha çok tanıtmak istiyoruz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Ankara’dan gelen kayak antrenörü Fatih Yüksel de şampiyonanın ilçede yapılmasından mutluluk duyduklarını belirtti.

“Hakkari’nin potansiyelini devletimizin imkanlarıyla değerlendireceğiz. ‘Hakkari’de hayat var.’ diyoruz. Gelin bu hayatı yaşayın. Hakkari’de huzur yorkbet var. Hakkari terör, şiddet istemiyor. Yurt içi ve yurt dışındaki kötü niyetli, milletimize, toplumumuza zarar veren hain terör örgütüne de fırsat vermiyor. Onlara teşekkür ediyoruz.”

“Hakkari’de artık şiddet yok, terör yok, spor var, eğitim var, sağlık var. İnsanlar her gün daha mutlu oluyor. Gençlerimiz çok yetenekli. Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde takımımız var. Değişik liglerde takımlarımız var. Özellikle kayaklı koşuda Yüksekovalı sporcularımız Türkiye dereceleri alıyor, yurt dışında da ülkemizi temsil ediyorlar. Geçtiğimiz yıl yurt dışına 600 öğrenci gönderdik. 55 bin öğrenciye kayak öğrettik. Bu Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan bir imkan. 65 bin kitap dağıttık.

20 bine yakın çocuğumuza yüzme öğrettik. Hakkari’de iyi bir gençlik yetişiyor. Vatanını, milletini, devletini seven, halkıyla, milletiyle bütünleşmiş. Biz yorkbet giriş de onları geliştirmek için Cumhurbaşkanı’mızın talimatı, bakanlarımızın desteğiyle en iyi hizmeti buraya getirmeye çalışıyoruz.”

 

Yazar Hakkında

Uzman Yazar