1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Kırışıkları Gideren Acı Biber Maskesi


+ -

İnsan cildinde zaman geçtikçe kırışıklar meydana gelir. İlk çizgilerin ortaya çıkmasıyla beraber cilt bakımı için lazım olan önlemlerin alınması genel olarak dermokozmetik ürünlerin kullanması ile  çözülebiliyor. Son zamanlarda ortaya çıkan birçok bitkisel maskelerden biri olan kırışıkları gideren acı biber maskesi de oldukça önemli bir ürün haline gelmeye başladı.

Kırışıkların giderilmesi amacıyla yapılan bu uygulama düzenli bir şekilde kullanıldığında cildin yıpranmasını önler ve yaşlanmayı da geciktirir. Özellikle ilk çizgilerin ortadan kaldırılması mümkündür.

kırışıkları gideren acı biber maskesi

Kırışıkları Gideren Acı Biber Maskesi Malzemeleri

  • 1,5 bardak süt
  • 1 kaşık limonun suyu
  • Bir tutam acı biber
  • 1/4 kaşık tarçın
  • 1/2 kaşık bal

Kırışıkları Gideren Acı Biber Maskesi Yapılışı

Lazım olan malzemeleri güzel bir şekilde karıştırdığınız zaman yüzünüze uygulayarak 20 dakika boyunca bekletiyorsunuz. Bekleme süresinden sonra yüzünüzü yıkayarak cildinizi maske kalıntılarından arındırabilirsiniz.

Kırışıkları Gideren Acı Biber Maskenin Yan Etkisi Var Mı?

Bu maske cildi hassas olan bireylere zarar vererek ciltlerinde yanmalara sebep olabilir. Bundan dolayı cildi hassas olan kişilere bu maskeyi tavsiye etmiyoruz lakin normal koşullarda herhangi bir sorun yarattığı tam olarak bilinmiyor.

Kırışıkları Gideren Acı Biber Maskesi Ne Sıklıkla Kullanılır?

Kırışıkları gideren acı biber maskesi haftada iki defa kullanılabilen , cildinizde bulunan kırışıkları yok ettiği gibi cildinizin çok daha parlak ve güzel görünmesine de faydası olacaktır. Bu maskeyi her akşam cildinizde uygularsanız cildiniz tahriş olabilir. Kısacası bu maskenin her akşam kullanılması önerilmiyor. Haftada 1 veya 2 defa kullanılabilir. Cildinize fayda sağladığını gördüğünüzde ise bu süreyi iki haftada bir veya ayda bir şeklinde düzeltebilirsiniz.

Acı Biber Maskesi Kullananlar

Kırışıkları gideren acı biber maskesini kullananlar genel olarak sonuçlardan memnun kalmıştır. Birçok bitki uzmanı bu maskeyi tercih ediyor ve tavsiye ediyor.

Bu maskeyi uygularken yüzünü süt ile güzel bir şekilde temizleyebilir ve renk farklılıklarının önüne geçebilirsiniz. Erkekler de fayda sağlayan acı biber maskesinin kullanımı esnasında yeni tıraş olmamak önem arz ediyor.

Acı biber maskesi ile ilgili son olarak alerjik bir cilde sahip veya cilt hassasiyeti olan bireylerin bu maskeyi uygulamasını önermiyoruz.

Yorum Yap