1. Ana Sayfa
 2. Saç Bakımı

Krem Karamel Saç Rengi Hakkında Her şeyi Bir Çatıda Topladık


+ -

Saçlarınız dolgunluğunu kaybetmişse, mat bir görünümü varsa ilk başta aklınıza gelen saç boyamak. Saçlarınızı boyadığınız da hem saçlarınız istediğiniz rengi almış olur hem de ışıltısı artıp, saçlarınız dolgun gözükür. Bizim size önerimiz saçınızı boyamadan önce ilk yapmanız gerekenlerden biri saç kırıklarınızı aldırın, saç tipinizi iyi tanıyın ince veya kalın telli oluşuna çünkü boya bu duruma göre daha az ya da çok kullanılır. Ten renginize göre boya seçmeye özen gösterin bu durum sizi daha genç ve daha bakımlı gösterecektir. Bizim size anlatacağımız saç rengi ise son dönemlerin en çok tercih edilen krem karamel saç rengi.

Son zamanlarda tercih edilen renklerden biri haline gelen krem karamel saç rengi saçlarınıza ışıltı katmakta. Kimlere bu saç rengi yakışır, krem karamelin nasıl bir saç rengi olduğunu yazımızda sizlere aktarıcaz. Sizlerde bu rengi saçlarınıza uygulamak istiyorsanız yazımızı dikkatlice okuyun.

Krem Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Krem Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Krem Karamel Saç Rengi Nasıl Bir Renk ?

Bu saç rengi kadınların en çok tercih ettikleri renk arasındadır. Saçlarınıza krem karamel saç rengi zarif ve natürel bir görünüm kazandırır. Altın ve irize yansımalarının karışımından meydana gelen sıcacık bir saç rengidir.  Saçlarınız bu saç rengiyle tüm doğal parlaklığına kavuşacak sıcak ve soğuk saç yansımalarıyla dikkatleri üstüne çekecektir.

Krem karamel saç rengi bakıra çalan, açık kahve tonları aynı zamanda açık kumral saç renkleriyle de benzerlik taşımaktadır. Saçlarınızdaki doğal görünümü açık tonla sağlamak istiyorsanız krem karamel saç rengini seçebilirsiniz.

Krem Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır
Krem Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır

Krem Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Aslında karamel saç renginin çok tercih edilme sebeplerinden biri her cilt rengine gitmesi. Karamel saç renginin birçok tonu olduğundan ten renklerini uyum sağlar ve saçlara canlılık verir. Krem karamel saç rengi ise daha çok açık tenli kişilere yakışır. Açık tenli kişilerin saçlarına ışıltı, parlaklık kazandırır ve yüzlerine canlılık gelir. Krem karamel saç rengi yorgun gözüken açık tenli kişileri bu sorunlarından uzaklaştırıp canlı görüntü kazandırır. Karamel saç boyası saçlarınızdaki canlılığı sağlar aynı zaman da cildinize de enerji görünümü kazandırır. Esmer ve buğday tenli kişilere yeni trend saç rengi olan altın karamel saç rengi gitmektedir. Sizlerde bu rengi deneyerek saçlarınıza parlaklık kazandırın.

Krem Karamel Saç Rengi Palette
Krem Karamel Saç Rengi Palette

Krem Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ?

Birçok marka tarafından üretilen karamel saç rengi boyasının çeşidi bulunmaktadır. Biz sizlere öneri olarak krem karamel Loreal saç boyasını öneririz.

Loreal Paris Casting  Creme Gloss 732 numaralı krem karamel saç boyası 28 şampuanlamaya kadar dayanıklıdır. Sizler de saç telinize göre ve saç yoğunluğunuza göre kaç kutu kullanacağınızı tercih edebilirsiniz. Saç boyası saçlarınıza canlılık, parlaklık ve yumuşaklık kazandıracaktır.

Bu saç boyasını evlerinizde rahat bir şekilde saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saç boyasının kokusu hoş olup aynı zamanda amonyaksız bir içeriğe sahiptir.  Boya kutusunun içeriğinde saçlarınıza bakım yapacak bal özü içeren bakım kremiyle saçlarınıza uygulayabilir ve saçlarınızı yumuşatabilirsiniz.

Krem Karamel Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı ?
Krem Karamel Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı ?

Krem Karamel Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı ?

Krem karamel rengiyle saçlarınızı boyadıktan sonra saçlarınıza gelen ışıltı sayesinde canlı görünümün devam etmesi için saçlarınıza mutlaka bakım yapmanızı öneririz. Saçlarınızı boyadıktan hemen sonra kavuşan ışıltılı görünümü Casting Creme Gloss krem karamel saç boyası kutusunun içerisinden çıkan bakım kremini kullanarak saç boyanızın ömrünü uzatabilirsiniz. Bu krem saç renginizin parlaklığının artmasına sebep olacak ve  saçlarınızın yumuşamasını sağlayacaktır. Saçlarınızı boyadıktan sonra ısı verici saç düzleştiriciler, fön makineleri, sıcak olan ürünleri saçlarınıza kullanmamanızı öneririz.

Saçlarınızı yıkarken mümkün olduğunca sıcak suyla yıkamayın ılık bir su saçlarınıza daha iyi gelecektir. Saçlarınıza çok sık fön ya da düzleştirici yapmayın bu saç uçlarınızın  kırılmasını sağlar ve saçlarınızdaki parlak görünümün matlaşmasına sebep olur.  Saç spreyi ve saç köpüğü gibi ürünleri saçlarınıza uygularken de dikkat edin gün sonunda saçlarınızı mutlaka yıkayın.

Şimdi Sizlere Krem Karamel Saç Rengini Saçlarınıza Nasıl Uygulayacağını Anlatacağız.

Kuaföre gidip saçlarınızı istediğiniz renge boyatabilirsiniz ama sizlerde kuaföre para harcamak istemiyorsanız evde kolay ve rahat şekilde saçlarınızı boyayabilirsiniz. Şimdi sizlere nasıl saç boyasını uygulayacağınızı anlatalım;

 • Saçlarınızı boyamadan 24 saat önce ılık bir suyla saçlarınızı yıkayın.
 • Saçlarınızı önce yıkadığınız taktirde boyanın saçınızda daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
 • Saç kremleri saçınızda oluşan doğal yağların yok olmasını sağlar eğer kullanıyorsanız saçlarınızı boyamadan önceki yıkamada kullanmamanızı öneririz.
 • Omzunuza bir havlu veya boyama önlüğü örtmelisiniz.
 • Boya yapmadan önce saçlarınızı iyice taramanızı öneririz.
 • Boya kutusundan çıkan eldiveni elinize geçiriniz.
 • Boyayı karıştırmak için bir boya kabı kullanın.
 • Boyayı oksidanla karıştırın.
 • Saçınızı dört parçaya ayırın.
 • Bir fırça yardımıyla ya da elinizdeki eldivenle boyayı saç bölümlerinize sürerek iyice yedirin.
 • Yaklaşık 30-45 dk saçınızda bekleyen boyayı yıkayın.
 • En son saç boyası kutusundan çıkan saç bakım kreminle saçlarınızı durulayın.

Saç Boyamanın Faydaları Nelerdir?

 • Saç boyası saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırır.
 • Cilt tipine göre seçtiğiniz boyalar sayesinde cildiniz daha enerjik bir görünme kavuşur ve saçlarınızda varsa beyaz görünüm kapanır.
 • Saçlarınızda aşırı bir dökülme yaşıyorsanız bu duruma bir nebze olsun katkı sağlayabilir ve saç dökülmeniz azalabilir.
 • Saçlarınızı kısa süre içerisinde sık şekilde boyama yapmayın bu saçlarınızın yanmasına ve kırılmasına sebep olabilir daha uzun aralıklarla 6 hafta da bir uygulanan saç boyası saçlarınıza parlaklık kazandırır.

Sizlere bu yazımızda krem karamel saç renginin hangi cilt tiplerine yakışacağını ve son moda trend saç renginin olduğunu, saçlarınıza parlaklık kazandırmayı ve  canlı görünüm sağlamasını paylaştık. Nasıl saç boyanır ve saç boyamanın faydalarını sizlere aktardık. Sizlere sunduğumuz önerileri ve anlatımları dikkate alarak saçlarınızı boyayabilirsiniz.

Yorum Yap