1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Madecassol Krem Yüze Sürülür Mü?


+ -

Madecassol krem nedir?

Özellikle son dönemlerde kullanımı artan madecassol krem yalnızca eczanelerden temin edilmektedir. İçerisinde bulunan centella asiatica bitkisinin ham maddesi sayesinde hücre yenileyici bir etkiye sahiptir. Bu krem, kolajen üretimini arttırarak izlerin çok daha hızlı iyileşmesini sağlamaktadır. Peki madecassol krem yüze sürülür mü?

madecassol krem yüze sürülür mü

Madecassol krem yüze sürülür mü?

Evet, Madecassol krem yüze sürülür. Madecassol kremi yüzünüze geceleri uyumadan önce sürmeniz daha etkili olacaktır. Gece süremediyseniz Madecassol kremi sürüp güneşe çıkarsanız güneşten korunmayı ihmal etmemelisiniz. Madecassol kremi yüzünüze düzenli uyguladığınız takdirde sivilce lekeleriniz, güneş lekeleriniz ve yüzünüzdeki renk eşitsizliğini giderecektir. Düzenli kullanımda gözle görülür şekilde daha pürüzsüz, aydınlık ve nemli bir cildiniz olacaktır.
Madecassol kremi yüzünüze sürerken dikkat etmeniz gereken faktörler vardır. Aktif sivilceye ve açık yaralara direkt olarak uygulanmaz. Açık yaralara uygulandığı takdirde açık yaralar sulanarak iltihap oluşumuna yol açar. Peki Madecassol kremin faydaları nelerdir?

Madecassol kremin faydaları nelerdir?

Düzenli kullanımda cilde nem veren, yanık ve sivilce lekelerine, güneş lekelerine etki eden cildi beyazlatma etkisi olan, yaraların iyileşmesini hızlandıran medikal bir kremdir. Ciltteki renk eşitsizliğini gidermede çok etkilidir. Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri, anne adayları ve emziren annelerde görülen meme başı çatlak ve yaralarında da kullanılmaktadır. Ağda, lazer, iğneli epilasyon sonrası kızarmış ve tahriş olmuş cildinize sürebilirsiniz.

Ani ve aşırı kilo kaybı sonucunda cildinizde oluşan çatlakların görüntüsünü azaltır. Kuru ciltler için çok ideal bir nemlendiricidir ancak cildiniz karma veya yağlıya dönükse fazla uygulamamaya özen göstermelisiniz. Ürünün oldukça yoğun bir yapısı vardır bu sebepten dolayı her gün kullanıma uygun değildir. Madecassol kremi uyguladıktan sonra güneşe çıkmamalısınız. Mutlaka geceleri uygulamaya çok dikkat etmelisiniz. Madecassol kremi kullanmadan önce dermatoloji uzmanına danışmayı unutmayın. Zira bu krem, her cilt tipi ve sorunu için uygun olmayabilir.

Madecassol krem aynı zamanda dudak çatlakları, uçuk yaraları ve tırnak soyulması tedavisi için de sıklıkla kullanılmaktadır. Kan akışını hızlandırarak kırışıklığı önlemektedir. Ek olarak Madecassol krem yüzün pH dengesini eşitler. Kısacası, birçok cilt sorununa iyi gelen merhemdir.

Madecassol kremin detaylı kullanma talimatına bakmak için gerekli linki aşağıya bırakıyorum.

https://www.bayer.com.tr/sites/bayer_com_tr/files/2020-10/madecassol_kt.pdf

Yorum Yap