1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Madefix Merhem Ne İşe Yarar? Yüze Sürülürmü? Kullananlar

Madefix Merhem Ne İşe Yarar? Yüze Sürülürmü? Kullananlar

Madefix Krem Nedir, Ne İşe Yarar

Madefix krem ciltteki tahrişlerin ve doku ve organlarda meydana gelen yaraların iyileşmesine yardımcı olan bir ilaçtır. Centella asiatica ekstresi ilacın etken maddesidir. Bu etken maddenin en önemli özelliği yoğun antioksidan içeriğine sahip olması ve kolajen üretimini desteklemesidir. Etken madde içerisinde bulunan yoğun kolajen sayesinde cildin yenilenme hızı artırılarak yaraların ve izlerin daha çabuk iyileşmesi sağlanmaktadır.

Madefix Krem Nedir?

Madefix krem yüksek düzeyde onarıcı özelliği sayesinde cilt için en etkili olan kremlerden birisidir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan Madefix beyaz reçete ile satılır. Ve oldukça kolay bir kullanıma sahiptir.

Madefix krem nedir sorusu ile birlikte bu kremin ne işe yaradığı ve cilt üzerinde ne tür etkiler bıraktığı en çok araştırılan konulardan birisidir. Cilt problemlerinde kullanılan ve tıbbi ilaç kategorisinde yer alan Madefix krem TC sağlık bakanlığı Türkiye ilaç ve tıbbi cihaz kurumu TİTCK tarafından onaylıdır.

Bu merhem kullanıldığı alanda iyileştirme özelliği ile birlikte iz kalmamasını hedeflemektedir. Kullanılmaya başlandığı andan itibaren rahatsızlık veren bölgede hızlı bir iyileşme ve rahatlama görülmektedir.

Madefix Krem Ne İçin Kullanılır?

Madefix kremin etkin maddesini ve hedeflerime öğrendikten sonra sırada Madefix ne için kullanılır sorusunu yanıtlayalım.

Madefix krem veya Madefix merhem cilt hücrelerini yenileyen ve doku ve organları yenileyebilen etkin özellikleri sayesinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Merhem formatında satışa sunulan bu ürün hasarlı ve sorunlu bölgeye sürülerek uygulanır. Çoğunlukla doktor tavsiyesiyle alınması önerilen Madefix krem için en yaygın kullanım alanları şöyle sıralanmaktadır;

  • Bölgesel deri ülserleri,
  • Yatak yaraları,
  • Genital bölge yırtılmaları,
  • Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar,
  • Meme başı çatlak ve yarıkları,
  • Doğuma yardımcı olan küçük cerrahi müdahaleler,
  • Sünnet,
  • Radyasyon tedavisinde oluşan cilt hasarları.

Karşılaşılan bu tür yoğun ve etkili cilt deformasyonlarında hasarlı bölgenin en hızlı şekilde iyileşebilmesi ve hatta mevcut bölgede bir iz kalmaması için tercih edilmektedir.

Madefix Krem Ne İşe Yarar?

Madefix krem D03 Yara ülser tedavisi için kullanılan ilaçlar listesinde yer almaktadır. Hekimlerin önerdiği doğrultuda doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığında tedavi edici özelliği hayli fazladır. Etken maddesiyle birlikte yardımcı bileşenler bir arada oldukça güçlü bir tedavi imkanı sunar. Dolayısıyla deri üzerlerinden çatlak ve yarıklara, bölgesel yanıklardan sünnete kadar geniş bir alanda fayda sağlar.

Madefix krem ne işe yarar diye yapılan araştırmalarda hem yarları hızlı bir şekilde iyileştirici özelliği hem de düzenli kullanımlarda yaralardan arta kalan izleri yok etme özelliği ön plana çıkmaktadır. Bir yara üzerine sürüldüğünde öncelikle olarak o yaranın vermiş olduğu yanma ve ağrı hissini hafifletmektedir. Daha sonra düzenli olarak uygulanmaya devam edildiğinde yaranın hızlı bir şekilde iyileşerek kapanmasını sağlamaktadır. Ve iyileşmesinin de ardından kısa bir süre kullanılmaya devam edildiğinde yaradan dolayı oluşan izin kaybolmasını sağlamaktadır.

Kısaca Madefix ne işe yarar sorusuna verilecek yanıt acı hafifletme, iyileştirme ve izleri yok etme şeklinde sıralanmaktadır. Aynı sınıfta hiçbir ilaç bu etkin süreci sağlayamamaktadır.

Madefix Krem Yüze Sürülür Mü?

Yaralara ve lezyonlara iyi gelmesi ve sivilce gibi problemlerin ortadan kalkması için yaygın bir şekilde tercih edilen Madefix için akıllarda kalan bir diğer soru Madefix merhem yüze sürülür mü sorusudur. Yüzünde yoğun sivilcelenmeler yaşayan ve farklı bazı sorunlara bağlı olarak yaralanmalarla karşı karşıya kalan kişiler tedavi sürecinde Madefix kullanıp kullanamayacaklarını araştırmaktadır.

Madefix krem yüze sürülür mü diyorsanız evet, bu kremi vücudunuzla birlikte yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Ancak uygulama prosedürlerinde bazı detaylara dikkat etmelisiniz.

Öncelikli olarak yüzümüz ince deriden oluştuğu için kremi uygularken sorunlu bölgeye oldukça ince bir tabaka şeklinde sürmelisiniz. Ve yüzünüze sürdüğünüz krem cildiniz tarafından tamamen emilene kadar temas etmeden beklemelisiniz. Göze temas etmesi durumunda bol suyla yıkamalısınız.

Madefix Kullananlar ve Yorumları

Madefix kremin etkin maddesiyle birlikte kullanıldığı bölgelerde nasıl bir etki yaratacağı ilaç prospektüsünde yer almaktadır. Ancak bununla birlikte bir de Madefix krem kullananlar ve yapmış oldukları yorumlar bulunmaktadır.

Madefix merhem kullananlar çoğunlukla düzenli bir kullanım sonucunda belirtilen ve beklenen etkiyi aldıklarını belirtmektedir. Madefix kullananlar yorumları çoğunlukla olumlu yönde seyretmektedir. Ancak yine de her zaman önerilen en doğru şey bu kremi bir hekim önerisiyle kullanıyor olmanızdır.

Madefix Krem Fiyatı

Madefix merhem 1 40 g satış fiyatı her yıl açıklanan listeler doğrultusunda satışa sunulmaktadır. Yayınlanan listelerden Madefix merhem fiyat bilgisi güncel olarak en doğru şekilde öğrenilmektedir.

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.