1. Ana Sayfa
  2. Genel

Rıza Çalımbay Hakem Hatalarını Değerlendirdi

Rıza Çalımbay Hakem Hatalarını Değerlendirdi

Çalımbay, ligde kalan haftalarda birçok takımın kritik maçlar oynayacağını belirtti.

Çalımbay, ligin üstündeki ve altındaki takımların telafisi olmayan maçlara çıkacağını vurguladı:

“Biz de telafisi olmayan maçlar oynuyoruz. Onun için de maçlara iyi hazırlanmamız, iyi oynamamız ve konsantre olmamız gerekiyor. Galatasaray’la ligde, Fenerbahçe’yle kupada arka arkaya oynayacağız. Kasımpaşaspor, Konyaspor ve Kayserispor’la maçlarımız var. Zor maçlarımız var ve bunun farkındayız.”

“Hayal kırıklığı yaşadık”

Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig’de geçen hafta HangiKredi Ümraniyespor’a 4-1 mağlup oldukları maçta hayal kırıklığı yaşadığını dile getirdi:

“Maça hazır şekilde gittik. onwin Herkesin kafası oradaydı. Herkes o maçı aldığımız zaman büyük ihtimalle sorun yaşamayacağımızı biliyordu ama maalesef beklediğimizin dışında oyun oynadık. Arkadaşlarımız saha içerisinde yapmaması gereken işleri yaptı.”

Mustapha Yatabare’nin kırmızı kart görmesinin maçın kaderini değiştirdiğini belirten Çalımbay, yaşadıkları şanssızlıklar nedeniyle kaybettikleri için üzgün olduklarını kaydetti.

“Her sene 6-7 puanımız gidiyor”

Çalımbay, Sivasspor’da 4. sezonunu geçirdiğini, her sezon hakem hatalarına maruz kaldıklarını belirtti:

“Hakem hatalarından her sene 6-7 puanımız gidiyor. Bu sene de öyle. Golümüzü bile saymadılar, iptal nedenini bulamadılar. Bizim puanımız geçti gitti ve hiç kimse üstünde durmadı. Bir kere taraftar ve yönetimin mutlaka takıma sahip çıkması gerekiyor. Çünkü bunlar her zaman başımıza geliyor. Bundan önce de yapıldı. 10 maç cezası olan oyuncunun cezasını onwin giriş bitiriyorlar ve bize karşı oynuyor, 2 gol atıyor. Onun için burada böyle şeyleri çok yaşadık. Sivas gerek deplasmana gelen oyuncular gerekse takımlar için güzel bir yer. Hakem ve oyuncu arkadaşlarımız kötü bir şekilde Sivas’tan ayrılmıyor. İyi bir yer olduğu için hakemler için de kolay. Hata yapsalar bile bir şey olmuyor. ‘Nasıl olsa Sivas, sesi de çıkmıyor’ diyorlar. Eğer bize yapılanı ‘Dört Büyükler’den birine yapsınlar, hakemlik hayatları biter.”

Yazar Hakkında

Uzman Yazar