1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı

Saç Renginizi Doğal Yollarla Açın

saç rengini doğal yollarla açma
+ -

Saçlarınızın Doğal Rengiyle Işıldayın

Saçlar her kadının güzellik kaynağıdır. Güzel görünebilmesi için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Saçları yıpranan bayanlar kendileriyle barışık olmayı unutmaktadırlar. Bu durum onları mutsuzluğa kadar götürmektedir.

Saçların güzel görünebilmesi için çeşit çeşit saç boyaları kullanılmakta. Ancak saç boyaları, saçı güzelleştirmek yerine daha çok yıpratmaktadır. Bu saçlarınızın rengini açamayacağınız anlamına gelmez. Doğal yollar ile bunu yapmak mümkün. Üstelik maddi olarak da sorun teşkil etmez. Her evde bulunan malzemelerle saçlarınızın rengini açabilirsiniz…

saç rengini doğal yollarla açma

Saç Rengini Açma Yolları;

Limon; Limon saç rengi açıcı olarak birebir kullanılan nimettir. Bir saç spreyinin içerisine limonun suyunu ve kalan kısmına da su doldurun. Çalkalayıp saçlarınıza uygulayın. Güneşte iki saat kadar bekletin. Ancak saç diplerinize gelmemesine dikkat edin. Saç diplerine sürülen limon, güneş altındayken derinizin kabarmasına neden olmaktadır. Limonun saçlarınızı kurutmaması için, uygulamadan önce ve sonra saçlarınızı kremleyin.

Zeytinyağı; Zeytinyağı saçları besleyen önemli bir bakım malzemesidir. Saç rengini açma özelliği de vardır. Saçlarınıza bir miktar sürüp güneş altında bekletin. Beklettikten sonra durulayın ve saçlarınızın doğal ışıldamasıyla kendinizi iyi hissedin.

Bal; Her ne kadar saçlara uygulandığında durulanması zor gözükse de, nemli saçlarınıza uygulamanız bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Daha kolay bir yöntem olarak bal, limon ve suyu karıştırıp sprey halinde kullanabilirsiniz. Bal, saçlara doğal güneş parıltısı ve dolgunluk vermektedir.

Papatya çayı; Papatya çayı, saçlara altın rengi vermektedir. Kaynattığınız papatya çayını, kremli saçlarınıza uygulayın. Çayla ıslanan saçlarınızı güneşte yarım saat bekletin ve sonra durulayın.

Saçlarınızı güzelleştirmenin sırları uzağınızda değil dibinizde… Evlerinizde bulunan bu ürünlerle güzel saçlara sizlerde sahip olmak istemez misiniz? O halde şimdiden başlayın… Güzel saçlar ile hayata gülümseyin…

Yorum Yap