1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Ten Rengine Göre Oje Seçimi


+ -

Ten rengine göre oje seçimi yapmak oldukça önemli bir konudur zira ten rengi ile uyumlu bir ruj seçimi sizi daha ileri bir noktaya taşıyabilir. Peki ten rengine göre hangi ren oje seçilir? Buğday, kumral, açık tenli ve koyu tenlilerin bütün içinde olabilecekleri oje renklerini derledik.

Hangi renk oje daha çok hangi tene yakışır? Bu ve buna benzer soruların cevaplarını bir araya getirdik. Gelin hep birlikte hangi ten rengine en çok hangi renk ojeler yakışıyormuş hep beraber bakalım.

ten rengine göre oje seçimi

Esmerler tenliler için oje seçimi

Koyu ten rengi ile uyumlu renklerin en başında hiç şüphesiz turuncu, kırmızı ve fasulye renkleri gelmektedir. Özellikle yazın gelmesi ile birlikte bronzlaşan tenler için neon renklerin oldukça fazla tercih edilir.

Açık tenliler için oje seçimi

Açık tenli bir cilt yapısına sahipseniz tırnaklarınız için seçebileceğiniz oje renkleri kesinlikle mavi, mor ve şeftali tonlarında olmalıdır. Bu renkleri seçmeniz durumunda ne kadar doğru bir karar verdiğinizi zamanla göreceksiniz.

Kumral tenliler için oje seçimi

Kumral tenliler grubuna girenler için tenleri ile uyumlu en uygun renklerin başında bordo, mor, pembe ve koyu kırmızı renkler gelmektedir. Bu renkleri seçtiğinizde giydiğiniz her kıyafet ile uyumlu ve güzel bir kombin yapmış olacağınıza emin olabilirsiniz.

Buğday tenliler için oje seçimi

Buğday ve ve koyu sarı tenlilere en çok yakışacak oje renkleri kesinlikle kahverengi ve sarı tonları haricindeki tüm renklerdir. Bu iki renk dışındaki her renk buğday tenliler için oldukça ideal renklerdir. Buğday tenli kadınların kahverengi ve sarı tonlarından kaçınmaları gerekiyor.

Yorum Yap