1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı

Aşırı Kuru Saçlar için Bakım Önerileri

Aşırı Kuru Saçlar için Bakım Önerileri

Aşırı Kuru Saçlar için Bakım Önerileri

Hem erkek hem kadınların adeta aksesuarı olarak görülen saçlar yıprandığı zaman çok kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Sağlıksız saçlara gerekli bakım yapılmadığında dökülmeye başlarlar. Özellikle kuru saçlarda ciddi kopmalar meydana gelir. Bu yazımızda sizlere aşırı kuru saçlar için bakım önerileri hakkında bilgiler vereceğiz. Kuru saç tipleri sağlıksız görünmenin yanı sıra ihtiyacı olan nemi alamaz ve kendini besleyemez. Bu sebeplerin sonucunda ortaya cansız ve mat saçlar çıkar. Saçlarınızın eskisi gibi parlak, gür ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız, yazımızın devamında vereceğimiz önerileri uygulayabilirsiniz.

aşırı kuru saçlar için bakım önerileri

Saç bakımını eksik yapmak veya hiç yapmamak ciddi saç problemlerine yol açmaktadır. Özellikle yaz aylarında güneşin yakıcı sıcaklığından saçlarımızı korumanız gerekmektedir. Fazla güneş ışığına maruz kalan saçlara müdahale edilmediğinde cansızlaşmaya ve kopmaya başlarlar. Klorlu su ile de yıkamak, saçların aşırı kurumasına sebep olmaktadır. Hele bir de her gün saç düzleştirmek saça ciddi şekilde zarar vermektedir. Saç düzleştirmeden önce yüksek ısıya karşı saçlarımızı koruma altına almanız gerekmektedir. Aşırı kuru saçlar için bakım önerileri hakkında bilgi vermeye başlayabiliriz;

  • Saçlarınız aşırı kuru ve yıpranmışsa ilk yapmanız gereken şey bakım yağları kullanmaktır. Bunun için başta zeytinyağı olmak üzere; Hint yağı, Hindistan cevizi yağı, jojoba yağı gibi yağlardan yararlanabilirsiniz.

  • İnsanların saç bakımında yaptıkları en büyük yanlışlardan biri yanlış şampuan kullanmaktadır. Saç tipinize uygun şampuanlar arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

  • Sağlıklı beslenmek, sağlıklı saçlara sahip olmanız anlamına gelmektedir. Bunun için özellikle vitaminler açısından zengin besinleri tüketebilirsiniz. Antioksidan ve omega 3 içerikli ürünlerden sık sık tüketirseniz, saçlarınız eski güzelliğine kavuşabilir.

  • Saçlarınızı uçlarından düzenli olarak kestirirseniz, hem kırılmaları hem de kopmaları önlemiş olursunuz.

  • Saçlarınızı yıkarken aşırı sıcak su ile yıkamamanız gerekmektedir. Soğuk su ile yıkanan saçlar nem kaybetmez.

  • Aşırı kuru saçlar için bakım önerileri arasında saç maskeleri de bulunmaktadır. Saç tipinize en uygun olan maskeyi saçınıza haftada 1 uygulayabilirsiniz.

Yukarıda sıraladığımız maddeleri uygularsanız, kuru saçlarınızın yerini canlı ve sağlıklı saçlar alacaktır. Sizler de eski güzel saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Saç Beyazlamasını Ortadan Kaldıran 3 Bitkisel Çözüm

Ölen Babaya Sözler, Ölen Babaya Özlem Sözleri

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.

Yorumlar (2)

  1. çok faydalı bir içerik olmuş deneyeceğim