1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı

Saç Beyazlamasını Ortadan Kaldıran 3 Bitkisel Çözüm


+ -

Saç Beyazlamasını Ortadan Kaldıran 3 Bitkisel Çözüm

Saçların özellikle erken beyazlaması, çoğu insanı psikolojik yönden etkilemektedir. İnsanlar beyaz saçlarla dolaşmak istemediğinden saçlarını boyamak veya boyatmak zorunda kalmaktadır. Boya da kimyasal bir ürün olduğundan bir süre sonra saçların daha da beyazlamasına yol açmaktadır. Pak kadın sitesi olarak, bu yazımızda saç beyazlamasını ortadan kaldıran 3 bitkisel çözüm üzerinde duracağız. Saç beyazlamasının birçok farklı nedeni vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

saç beyazlamasını ortadan kaldıran 3 bitkisel çözüm

  • Saç beyazlamasının sebepleri arasında genetik faktörler ilk sırada gelmektedir.

  • Sağlıksız beslenmek de saç beyazlamasının nedenlerinden biridir.

  • Saç bakımına özen göstermemek ve çok fazla işlem yaptırmak da saç beyazlaması nedenleri arasında yer almaktadır.

Bütün bu sebeplerin dışında altta yatan sağlık problemleri de olabilir. Evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz saç bakım teknikleri sayesinde beyazlarınızı azaltabilmeniz mümkündür. Saç beyazlamasını ortadan kaldıran 3 bitkisel çözüm nelerdir? Gelin hep birlikte bu önerilere bakalım;

  • 1.Yöntem: Ceviz kabuğu saç beyazlamasını ortadan kaldıran ve en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Öncelikle bir bardak suyun içinde ceviz kabuklarını haşlayın. Ardından suyun içine yarım fincan ölçüsü kadar zeytinyağı ilave edin. En son 1 tatlı kaşığı kadar kuru maya ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza sürüp ortalama 2 saat kadar bekletin. Bu uygulamayı ayda 1 defa yapabilir ve beyaz saçlardan kurtulabilirsiniz.

  • 2.Yöntem: Çörek otu ve yoğurt ile yapılan saç bakım kürüdür. Bu kürü saçınıza sürmek yerine her gün düzenli olarak tüketmeniz gerekmektedir. 1 çay kaşığı kadar çörek otunu havanda güzelce ezin. 1 yemek kaşığı yoğurt ilave ederek, bir hafta boyunca her sabah bu karışımı tüketin. Bu kür ile birlikte saç beyazlama sorunu da ortadan kalkacaktır.

  • 3.Yöntem: Bu yöntemde zerdeçal öne çıkmaktadır. 4 yemek kaşığı zerdeçal, 1 yemek kaşığı papatyayı 2 bardak suyun içine atın ve çay demler gibi demleyin. Bu suyu duş aldıktan sonra durulama suyu olarak ayda 2 kez kullanabilirsiniz.

Yukarıda sıraladığımız 3 basit yöntem ile saç beyazlamasının önüne geçebilmeniz mümkündür. Saç beyazlamasını ortadan kaldıran 3 bitkisel çözüm sayesinde saçlarınız hem eski rengine dönecek hem de kimyasal içerikli boyaları kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

Saç Bakımında Kullanılan 10 Doğal Yağ

Babaya Kırgınlık Sözleri, Babaya Sitem Sözleri

Yorum Yap