1. Ana Sayfa
  2. Anne - Çocuk

Bebeklerin Diş Çıkarması Kaç Gün Sürer?


+ -

Bebeklerin Diş Çıkarması Kaç Gün Sürer?

Bir anda ailenin neşesi oluveren bebeklerin diş çıkarması kaç gün sürer? Gerek bebekleri gerekse de ebeveynlerini çok fazla zorlayan bu durum ile ilgili merak edilen her şeyi siz değerli okuyucularımız araştırdık.

bebeklerin diş çıkarması kaç gün sürer

Bebeklerin diş çıkarma süreci hem kendileri için hem de ailesi için oldukça zorlu ve sıkıntılı bir durumdur. Bu dönemde bebek çok daha fazla huzursuzdur. Bu dönem ile ilgili ebeveynlerin en çok merak ettiği ve sorduğu soru ise bebeklerin diş çıkarması kaç gün sürer? İşte bebeklerin diş çıkarma süreci ile ilgili tüm merak edilenler…

Gerek bebekleri gerekse de aileleri çok fazla zorlayıcı bir konu olan bebeklerin diş çıkarma sürecinin ne zaman biteceği çocuk sahibi ailelerin en çok merak ettiği ve sorduğu sorulardan biridir. Bu dönemde bebekler uykusuzluk ve huzursuzluk gibi durumlar yaşabiliyorlar. Bebeklerin ilk dişinin çıkması aslında bebekten bebeğe göre değişen bir durumdur. Diş çıkarma döneminin başlaması, diş etinin açılmasından önce başlayan bir durumdur. Bu durumla birlikte artan tükürük, uykusuzluk, ilk dişin ortaya çıkması, belirip kaybolan huzursuzluk ve ellerini ısırma durumları gibi belirtiler görüldükten sonra ilk dişin çıkması 2 veya 3 ay sürecektir. Bebekten bebeğe değişen bir durum olmakla birlikte bazı bebekler 3 veya 4 aylıkken de diş çıkarabilir. Bebeklerin diş çıkarma süreci ile ilgili olarak 6 veya 7 aylıkken ilk dişlerin görüldüğü söylenebilir.

En Kolay Menemen Tarifi

Şifa Duaları

Yorum Yap