1. Ana Sayfa
  2. Aşk ve Aşka Dair Her Şey

Bir İlişkinin Başında Kesinlikle Yapmamanız Gereken 5 Davranış

ilişkinin başında kesinlikle yapmamanız gereken 5 davranış
+ -

Bir İlişkinin Başında Kesinlikle Yapmamanız Gereken 5 Davranış

Yeni bir ilişkiye başlarken ki tavırlar, hareketler o ilişkinin gidişatını olumlu veya olumsuz yönde etkilemektedir. Pak Kadın sitesi olarak, bu yazımızda sizlere bir ilişkinin başında kesinlikle yapmamanız gereken 5 davranıştan bahsedeceğiz. Yeni filizlenen ilişkilerde her iki tarafta illaki çok heyecanlı olur. Kıpır kıpır olup yerlerinde duramazlar. Bu durum gayet normaldir. Burada önemli olan nokta ise ilişkinin başında ağzınızdan çıkacak cümlelerdir. Kimi cümleler veya davranışlar o ilişkinin daha başlamadan bitmesine sebep olabilir. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan bu davranışların neler olduğundan bahsetmek istiyoruz;

ilişkinin başında kesinlikle yapmamanız gereken 5 davranış

  • Fazlasıyla yapışkan olmak: Evet, ilişkinin başında gözünüz ondan başkasını görmüyor olabilir. Fakat bu durumu yapışkanlık haline getirmek demek, karşı tarafın hızlıca sizden soğuması demektir. Aşırı kıskançlık, sürekli birlikte olmaya çalışma, sürekli aramak veya mesaj atmak karşı tarafı rahatsız edebilir.

  • Gelecek hakkında planlar yapmak: Gelecek hakkında plan yapmak en doğal şey gibi görünse de bunu daha yeni tanımaya başladığınız biri ile planlamayın, deriz. Ortada daha ciddi bir şey yokken gelecek ile alakalı sorular sormaya başlarsanız veya gelecek planlarınıza onu da dâhil ederseniz, çok acele etmiş olursunuz.

  • Kendine uygun hale getirmeye çalışmak: Bu davranış büyük ihtimalle ilişkilerdeki en büyük yapılan hatadır. Karşındaki insanı olduğu gibi kabul etmek istemeyenler, onu sürekli değiştirmeye ve kendine uygun hale getirmeye çalışır. Hâlbuki sizin nasıl ki özel hayat dışında bir hayatınız varsa onunda vardır ve buna sonuna kadar saygı göstermek gerekir. Bu davranış, bir ilişkinin başında kesinlikle yapmamanız gereken 5 davranış arasındadır.

  • Çalıştığı yere gitmek: İlişkinin daha başındayken erkek veya kız arkadaşınızın çalıştığı ofise gitmek hoş karşılanmayabilir. Henüz o kişi çevresine sizi anlatmamış olabilir. Ayrıca bu davranış karşı tarafı kafese almaya çalışma hareketi gibi de algılanabilir. Bu yüzden ilişkinin başında kesinlikle bunu yapmayın.

  • Seni çok seviyorum aşkım demek: İşte bu bir ilişkinin direkt olarak bitmesi anlamına gelebilmektedir. Henüz birkaç kere buluşmuşsunuz. Belki bir cafeye belki bir sinemaya gitmişsiniz. Aradan çok kısa bir süre geçmiş ve siz karşı tarafa seni çok seviyorum diyorsunuz. Karşı taraf ise size cevap veremiyor. Haklı, çünkü kimse kimseyi iki buluşma sonrası hemen sevemez. En azından belli bir sürenin geçmesi gerekir. Sonuç olarak, seni çok seviyorum aşkım demek, ilişkinin başında kesinlikle yapmamanız gereken 5 davranış arasında yer almaktadır.

Kadınlar Erkeklerden Ne Bekler?

En Kral Sözler

Yorum Yap