1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Burun Üzerindeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?


+ -

Burun Üzerindeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Burun üzerindeki siyah noktalar nasıl geçer? Bu yazıda bu sorunun kolay ve pratik bir cevabını bulacaksınız. Limon burun üzerindeki siyah noktalar için oldukça etkilidir. Burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulmak için yapmanız gerekenleri bu yazının detaylarında bulabilirsiniz.

İnsan yüzündeki her siyah nokta insanı ciddi derecede rahatsız ettiği gibi burun üzerindeki siyah noktalar da insanı ciddi anlamda rahatsız ve huzursuz eden bir durumdur. Peki burun üzerindeki bu siyah noktalardan nasıl kurtuluruz? Ev ortamında çok basit bir şekilde yapacağınız ve yine evde uygulayacağınız bu yöntemle o rahatsız olduğunuz siyah noktalardan kurtulmak mümkün. İşte o sizi çok rahatsız eden burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulmanın etkili yolu!

burun üzerindeki siyah noktalar nasıl geçer

Siyah noktaları temizlemenin yolları

Siyah noktaları temizlemenin en etkili ve kolay yolu kesinlikle sudur. İnsan fırsat buldukça yüzünü su ile yıkamalı ve yüzde kir oluşmasına mani olmalıdır. Bununla birlikte her insanın cildi farklı olduğu için her insan yüzüne en uygun sabunu bulup cildini o sabunla yıkamalı ve bunu düzenli yapmaya özen göstermelidir.

Burun üzerindeki siyah noktaları geçiren limon maskesi

Rahatsız olduğunuz burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulmak için yatmadan önce yarım bir limonun suyunu ufak bir kabın içerisine sıkın ve pamuk yardımı ile göz ile dudak çevresi dışında kalan ve önceden temizlediğiniz yüz bölgesine özenle sürün. Bu uygulama sizi bir açıdan yorabilir çünkü yastık kılıfınızı uygulamayı yaptığınızda kesinlikle değiştirmelisiniz. Limon suyunu yüzünüze uyguladığınız zaman uyuyun ve sabaha kadar bekletin. Sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık bir su ile güzelce yıkayın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüzü bir havlu ile iyice kurulayın. Bu faydalı uygulamayı haftada 2 veya 3 kere yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gerek nokta ise bazı ciltlerin limona alerjisi vardır. Bundan dolayı uygulamayı yapmadan önce yüzünün küçük tarafında deneyin ve ona göre uygulamayı yapıp yapmayacağınıza karar verin.

Diş Eti Rengine Göre Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Şifa Duaları

Yorum Yap