Dudak Kalemi Kullanma Teknikleri Nelerdir?

Dudak kalemi kadınların vazgeçemeyeceği makyaj malzemelerinden biridir. Öyle ki hanımlar kullandıkları ruj ile beraber buna uygun olan dudak kalemini çantalarından eksik etmezler. Bu mükemmel ikili yüzde dudağı ön plana çıkarmak için vazgeçilmez malzemelerdir. Ancak dudak kalemini kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Peki, bunlar nelerdir, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

dudak kalemi kullanma teknikleri

Dudak kaleminin temel görevi dudağı kontürlemek yani ruja hazırlamaktır. Yani eğer ki üzerine ruj kullanılacaksa kesinlikle çok belirgin ve keskin hatlara sahip bir formda sürülmemelidir. Ancak üzerine ruj kullanılmayacak ise renk vermek için başlı başına kullanıldıktan sonra üzerinden bir sünger yardımı ile tampon hareketlerle geçerek kalıcı ruj haline getirebilirsiniz.

Ruj için ise dudağınızda hafif belli bir çerçeve oluşturmak amaçlı kullanabilirsiniz. Bu çerçeve çizgilerinin belli belirsiz olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde ruj ve dudak kalemi bütünleşemeyecek ve kötü bir görünüm olacaktır.

Dudak kaleminin ucu ne çok sivri ne de çok kalın olmalıdır. Kalın olursa dışarı taşar, sivri olursa keskin bir görünüm oluşur. Bu sebeple mümkün olduğunca yumuşak başlı bir dudak kalemi, yatay tutularak dudak üzerinde bir hat meydana getirilmelidir.

Dudak kaleminin asıl amacı tamamen rujun daha muntazam görünmesini sağlamaktır. Bu nedenle ne kadar pürüzsüz sürülürse rujun görünümü o derece mükemmele ulaşır. Dudak kalemlerinin fırça ile sürümü mümkün olmadığı için şahsınıza özel kalemlerinizi de hijyen açısından kimseyle paylaşmamanızı tavsiye ederiz.

Dudak kalemi kullanma tekniklerini dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Bu yazının sizlere faydalı olmasını diliyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

Etiketler