1. Ana Sayfa
  2. Makyaj

Esmerlere Yakışan 5 Makyaj Sırrı

Esmerlere Yakışan 5 Makyaj Sırrı

Esmerlere Yakışan Makyaj Sırları

Kadın sitesi olarak bu yazımızda esmerlere yakışan makyaj sırlarını paylaşacağız. Esmer tenlere sahip olan kadınlar için tenleri ile uyumlu makyaj yapmak öyle çok kolay değil ama biz Pak Kadın ekibi olarak esmer tenli kadınlar için harika makyaj yapmanın sırlarını sizlerle paylaştık.

Makyaj yapmanın en temel ögelerinden biri renk uyumunu gözetmektir. Çünkü uygulanan makyaj ürünlerinin makyaj yapılan ten ile uyumlu olması oldukça büyük önem taşıyor. Yanlış renklerde uygulanan allık, far, ruj gibi malzeme seçimi sizi kesinlikle hem daha solgun hem de çok daha rüküş gösterebilir. Bunların önüne geçmek için esmerlere yakışan 5 makyaj sırrını sizlerle paylaşmaya karar verdik.

esmerlere yakışan makyaj sırları

Doğru fondöten seçimi çok önemli

Makyaj esnasında ten rengine uygun bir biçimde seçilmiş bir fondöten seçimi pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmek için olmazsa olmazdır. Yanlış seçilen bir fondöten hem sağlıklı olmaz hem de sizi solgun gösterir. Fondötenin ten renginize uygun olup olmadığının anlamanın en kolay yolu, onu alt çene kemiğiniz ile alt çene arasındaki bölgede denemekten geçer. Aynı zamanda uzaman desteği alarak cildinize en uygun markayı ve rengi seçmesini isteyebilirsiniz. Seçtiğiniz veya sizin için seçilen fondötenin gün ışığının olduğu ortamlarda çok doğal olması ve cildinize bir maske hissi yapmaması gerekiyor.

Gözlerinizi bir tık daha fazla vurgulayın

Koyu saçlı ve kahverengi gözlü biriyseniz eğer koyu bir şarap rengi, koyu menekşe rengi ve koyu yeşil göz makyajı yapmanız oldukça etkileyici kadifemsi bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Koyu bir ten ve koyu gözler için uygulanan siyah ve mavi maskara gözlerinizi çok daha fazla ön plana çıkaracaktır. Biraz el becerim var, ben bunu çok kolay yaparım diyorsanız, kendinize gri veya siyah bir far ile harika dumanlı gözler yaratabilirsiniz.

esmerlere yakışan makyaj tüyoları

Pembelerden mümkün olduğunca uzak durun!

Kiremit rengi ve vişne çürüğü gibi oldukça zengin renkler koyu saçlar ile pembe renkten çok daha fazla uyum sağlayacaktır. Çünkü bu özelliklere sahip biri iseniz pembe daha silik solgun görünmenize neden olacaktır. Bahsini ettiğimiz koyu renkler dudaklarınıza yapacağınız vurguyu belirgin hale getirecektir. Yok illa pembe bir renk kullanacağım diyorsanız koyu tonlarda bir pembe seçmenizde yarar var ki o da ancak gözlerinizi vurgulayarak cansız ve solgun görünümden kaçınmanız şartı ile.

Elmacık kemikleriniz için bronzlaştırıcı kullanın

Pembe dudaklar esmer bir kadını ne kadar solgun gösteriyorsa, elmacık kemiklerde de aynı etkiyi kesinlikle yaratacaktır. Bundan dolayı elmacık kemikleriniz için her şeyden önce bir bronzlaştırıcı uygulamak yüzünüze doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır. Lakin cildinizin kusurlarını ortaya çıkarmak istemiyorsanız aşırı bir şekilde uygulamaktan kaçının.

Yok ben daha cüretkar bir görünüm istiyorum diyorsanız Hollywood yıldızlarının sık sık kullandığı koyu yanakları kendiniz de deneyip yapabilirsiniz. Yüzünüzdeki alın bölgesi, çene, yanaklar ve buruna uyguladığınız bronzlaştırıcıdan sonra şeftali tonlarında bir allığı hafif dairesel bir biçimde uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı yaptıktan sonra gözleri vurgulu hale getirmeyi ve dudaklarda da abartıdan kaçınmayı kesinlikle unutmayın.

Farklı makyaj tarzlarını mutlaka deneyin

Farklı farklı yerlerde bulabileceğiniz makyaj ipuçları size neler yapmanız gerektiğini bir şekilde söyleyebilir ama kendinize neyin en uygun olacağına karar verecek yegane ve tek mercii sizsiniz. Bundan dolayı farklı farklı makyaj tarzları denemekten kesinlikle çekinmeyin. Sadece, yaptığınız denemelerde eğer iyi duracağından emin değilseniz özel zamanlarınıza veya özel kutlamalara denk getirmeyin yoksa bir şekilde ünlü olabilirsiniz!

Nasıl göründüğünüz ve ne kadar güzel olduğunuz kesinlikle nasıl hissettiğiniz ile alakalıdır. Bu yüzden yeteneklerinizi kendi cildinizde uygulamaktan kesinlikle çekinmeyin. Lakin yaptığınız makyaj yüzünüzde herhangi bir alerjik reaksiyona sebep oluyorsa o ürünleri kesinlikle bir daha kullanmamaya özen gösterin ve zaman içerisinde bir dermatoloğa görünmeyi ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.