1. Ana Sayfa
  2. Makyaj
  3. Göz Makyajı Konusunda İşinize Yarayacak En İnce Teknikler

Göz Makyajı Konusunda İşinize Yarayacak En İnce Teknikler


Hepimiz daha keskin, dramatik ve etkileyici bakışlara sahip olmak isteriz. Ruhumuzun aynası olan bakışlarımız insanlar üzerinde bıraktığımız etkiyi doğrudan etkiler. Bu sebeple sizde makyaj yapmayı öğrenmeye başlayacaksanız ilk durağınız gözler olmalıdır.

Yeni Başlayanlar İçin İlk Durak  

Makyajın olmazsa olmazlarından biri olan gözlerimiz yapılmış olan basit bir uygulama ile tüm auramızı değiştirebilmektedir. Tabi bu uygulamaları yapabilmek için de bilgi ve deneyim şart. Onlarca fırça ve onlarca göz makyajı ürünü arasından hangilerini ve ne için kullanman gerektiği konusunda kararsız isen bu yazımız tam da senin için. Bir göz makyajının ilk aşamasından son aşamasına kadar nasıl ilerlemesi gerektiğini tüm detayları ile ve en basit haliyle paylaşacağız. Bu yazının sonuna geldiğinde hemen makyaj malzemelerini kapıp aynanın karşısında hayal ettiğin bakışlara sahip olabilirsiniz.

Göz Makyajı Aşamaları
Göz Makyajı Aşamaları

Hazırlık Aşaması

Makyajın her aşamasında uygulama yapılacak olan bölge makyaj için uygun hale getirilmelidir. Kusursuz bir makyajın ilk şartı kusursuz bir zemindir. Bu sebeple ilk olarak yapmanız gereken şey bir baz ya da kapatıcıdan yararlanarak göz kapağınızı pürüzsüz ve tek ton olacak şekilde hazırlamak. Makyaj yapmaya yeni başlamış olan biri iseniz ve çok da fazla malzemeniz yoksa bu aşama için bir kapatıcı edinmeniz sizin için daha kullanışlı olacaktır. Fakat unutmamamız gereken en önemli noktalardan bir tanesi kapatıcı uygulamasından sonra göz kapağınızın rengine yakın bej tonlarında bir göz farı ile kapatıcının sabitlenme aşamasıdır.

Göz Makyajı Günlük
Göz Makyajı Günlük

Pratik Ve Buğulu Bakışlar

Hazırlık aşamasında tek renk haline getirmiş olduğunuz göz kapaklarınız artık renk uygulaması için hazır. Bu aşamada ihtiyacınız olan malzeme aynı renk ailesine ait fakat farklı tonlarda iki göz farı. Eğer göz farınız yok ise bir palet alarak göz makyajında birçok renk seçeneğine erişebilirsiniz. Gelelim far uygulama kısmına. İlk yapmanız gereken açık olan göz farını göz kapaklarının katlanma bölgesine kadar uygulamak. Far kullanımında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi fırçalar üzerindeki fazla fardan kurtulmak için fırçanızı nazik bir şekilde sert bir yere vurdu.

Örneğin far paletinizin kapağını bu işlem için kullanabilirsiniz. Güzelce sürmüş olduğunuz açık renkli farınızı iyice dağıttın. Dağıtma işlemi tamamladıktan sonra koyu renkli fara geçebiliriz artık. Koyu tondaki göz farını yalnızca göz kapaklarının katlanma bölgesine ve gözlerinizin bitiş hizasında c ya da v şeklinde sürün. Üçüncü ve son aşamada ise göz makyajınızın bütünlüğünün sağlanabilmesi için koyu renkteki göz farınızı alt kirpik diplerinize sürün. Far aşamasını başarıyla tamamladınız sıra üçüncü adımda

Aydınlık Dokunuşlar

Göz makyajınız ile daha aydınlık bakışlar elde etmek istiyorsanız ihtiyacınız olan ayrıntılardan bir tanesi aydınlık dokunuşlardır. Bunun için aydınlatıcı ya da bej ve beyaz tonlarında ışıltılı bir göz farı kullanabilirsiniz. İlk olarak kaş kemiğinize yani kaşlarınızın hemen altına ve göz pınarlarınıza aydınlatıcı uygulayın. Ayrıca eğer beyaz bir göz kalemine sahipseniz kalemi gözünüzün alt içine sürerek daha büyük gözüken gözler elde edebilirsiniz.

Göz Makyajı Eyeliner
Göz Makyajı Eyeliner

Eyeliner

Keskin bir göz makyajı istiyorsanız kesinlikle kullanmanız gereken en önemli ürünlerden bir tanesi eyelinerdir. Eyeliner sürmeyi yeni başlıyorsanız biraz sabırlı olmanız gerektiğini unutmayın zira eyeliner sürmek ilk başta biraz zor olabilir. Yeni başlayanlar için kalem uçlu eyelinerler oldukça rahatlık sağlayacaktır ve ilk olarak direk bir çizgi çekmeyi denemek yerine noktalar koyup sonrasında bu noktaları birleştirerek eyeliner çizginizi tamamlamayı deneyebilirsiniz. Kalem uçlu eyelinerler ile elinizi alıştırdıktan sonra daha ince uçlu ürünlere geçiş yapabilirsiniz.

Göz Makyajı Rimel
Göz Makyajı Rimel

Rimel

Geldik makyajımızın son aşamasına. Etkili bir bakışın olmazsa olmaz parçalarından biri de kirpiklerimizdir. Özellikle hacim veren ve kirpiklerinizi uzatan bir maskara seçiniz. Daha sonrasında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi maskarayı sürüş şeklimizdir. Bir çok kişinin önem vermediği bu aşama aslında kirpiklerinizin çok daha dolgun bir görüntü elde etmesi için oldukça önemlidir. Maskaranızı düz hareketler ile değil kirpik diplerinden zikzak hareketlerle uçlarına doğru gelerek yapılmalıdır.

Göz Makyajı Adım Adım
Göz Makyajı Adım Adım

Göz Makyajı Yapmak Bu kadar Basit

İşte göze makyaj yapmak bu kadar basit. Makyaja sıfırdan başlayan biri iseniz şu anda ihtiyacınız olan şeyler bir kapatıcı, içinde aynı renk ailesinden farklı tonlarda renklerin ve ışıltı açık ton farın bulunduğu palet, eyeliner ve maskara. Tabii çift taraflı bir far fırçasını da unutmamak gerekiyor. Satın almanız gereken bu beş ürün sayesinde hayalinizdeki etkileyici ve derin bakışlara sahip olabileceğiniz makyaj ipuçlarını artık biliyorsunuz. O zaman haydi ayna karşısına…
https://www.youtube.com/watch?v=-hze9ZA3s2w

Yorum Yap