1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Hametol Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?


+ -

Mucizevi Krem Hametol Krem

Yüzünüzde ve ellerinizde oluşan renk eşitsizlikleri ve yaraları ortadan kaldıran hametol krem ile tanıştınız mı? Bu yazımda elleri ve cildi çok güzel bir şekilde onaran ve aynı şekilde bakım da yapan hametol kremi ele aldım. Hametol krem ne işe yararhametol krem nasıl kullanılır? Bu ve buna benzer tüm soruların yanıtını bu yazımda bulabilirsiniz. Hametol krem son zamanlarda gerek sosyal medya üzerinde gerekse televizyon reklamlarında karşımıza çıkan, eczane raflarında yeni yeni yerini alan ve ülkemizin güzide ilaç firmalarından biri olan ABDİ İBRAHİM laboratuvarlarında geliştirilip üretilen bir kremdir. Hametol kremini diğer kremlerden ayıran en önemi özellik ise bünyesinde hiç bir kimyasal madde barındırmıyor olması ve bitkisel içerikli olmasından kaynaklanıyor. Cildi tahriş etmemesi de önemli özelliklerden biri olduğunu söyleyebilirim. Hametol krem içerisinde parfüm, paraben, alkol veya koruyucu madde yoktur. Bu krem cilt üzerinde kuvvetli bir bariyer meydana getirerek cildi dış etmenlerin olumsuz etkilerine karşı güçlü bir şekilde koruyor.

Hametol kremin asıl görevi ise cildi nemlendirmesi ve beslemesi olarak belirtilebilir. Bu da onu kış aylarının vazgeçilmez kremi yapıyor demektir. Çünkü soğuk havalarda cilt yıpranır ve bakıma ihtiyaç duyar. Aynı zamanda bu krem epilasyon, ağda veya lazer uygulamalarının sebep olduğu cilt tahriş ve kızarıklıklarına karşı da kullanılabiliyor. Düzenli kullanımlar sonucunda cildin sahip olduğu elastik özelliğini de geri getiren bu krem son zamanların en gözde bakım kremleri arasındadır.

hametol krem ne işe yarar

Hametol Krem Çeşitleri Nelerdir?

Hametol krem üç farklı şekilde piyasaya sürülmüştür. Bunlar ; hametol cilt bakım kremihametol onarıcı bakım kremi ve hametol baby pişik kremi olarak piyasada bulunur.

Hametol Cilt Bakım Kremi

Hametol cilt bakım kreminin içeriğinde virginiana bitki özü bulunmaktadır. Krem cildi yoğun miktarda nemlendirerek, ortaya daha yumuşak ve ipeksi bir cilt çıkmasını sağlıyor. Oldukça kısa bir sürede cildin eski yapısını geri kazandıran hametol cilt bakım kremi, kızarıklara son vererek renk eşitsizliğine çözüm oluyor. Bir taraftan cildi yumuşacık yaparken diğer taraftan içerisinde bulunan provitamin B5 sayesinde soğuk havalara karşı da koruyor. Kuru, karma veya yağlı cilde sahip kişilerin rahatlıkla kullanabileceği bu kremi denemenizde fayda var.

Hametol Cilt Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır gibi bir soru soruyor olabileceğinizi düşünerek bu konuyu aydınlatmak istedim. Tüm cilt tiplerine uygun olan hametol cilt bakım kremini yüzünüzde, ellerinizde ve vücudun istenilen her yerinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu kremi ihtiyacınıza göre günde bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

Hametol Cilt Bakım Kremi Fiyatı

Hametol cilt bakım kremi fiyatı internetten baktığım kadarı ile 21,52 kuruş civarındaydı. Bu fiyat değişkenlik gösterebilir ama fiyatının 20 ile 30 TL civarında olacağını düşünüyorum.

Hametol Onarıcı Bakım Kremi

Hametol onarıcı krem ise ciltte oluşan kızarıkları gidererek eşitsizliğe son veriyor. İçeriğinde yer alan biberiye özü sayesinde yıpranan, çatlayan ve pul pul görünmeye başlayan kurumuş cildi toparlıyor ve pürüzsüzleştiriyor. İçeriğindeki hamelis virgina özü sayesinde cildin günlük nem ihtiyacını kolay bir şekilde karşılıyor. Kısaca hem tahriş olmuş cildi onarmak hem de cildin günlük nem dengesini gözetmek için bu ürünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Hametol onarıcı bakım kremi nasıl kullanılır gibi gelecek olan sorularınızı tahmin ederek bilgim dahilinde konuya açıklık getireyim. Bu kremi yüzünüzde, elinizde veya vücudunuzun herhangi bir yerinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İhtiyacınıza göre günde bir veya iki kez kullanabilirsiniz.

hametol cilt bakım kremi

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Fiyatı

Hametol onarıcı bakım kremi fiyatı, hametol kremin diğer çeşitleri gibi baktığım kadarı ile 20,50 kuruş civarındaydı. Bu fiyat yere göre değişkenlik gösterebileceği için fiyatı için 20-30 TL civarı olduğunu söylersek yanlış olmaz diye düşünüyorum.

Hametol Baby Pişik Kremi

Hametol babay pişik kremi bebeklerin ince ve hassas ciltleri dikkate alınarak geliştirilmiş olup pişik oluşumunun giderilmesine yardımcı olur. İçeriğinde yer alan Hammamelis Virginiana özü sayesinde cildin nemli ve yumuşacık kalmasını sağlar. Oldukça kolay bir şekilde uygulanır ve çok daha kolayca temizlenir. Krem, koruyucu madde, parfüm, renklendirici, paraben ve antiseptik hiçbir madde içermez.

Hametol Baby Pişik Kremi Nasıl Kullanılır?

Hametol baby pişik kremi nasıl kullanılır gibi bir soru soruyor olabilirsiniz. Kullanımı da oldukça basit olduğunu söyleyebilirim. Her bez değişiminde elinize ince bir tabaka halinde alın ve bebeğinizin kuru ve temiz poposuna yumuşak hareketlerle uygulayın. Bunu her bez değişiminde uygulayıp pişiğin oluşmamasına yardımcı olabilirsiniz.

Hametol Baby Pişik Kremi Fiyatı

Hametol baby pişik kremi fiyatı internette baktığım kadarı ile 20,50 kuruştu. Yani genel olarak fiyatı 20-25 civarında olduğunu söyleyebilirim.

Değerli Pak Kadın okurları, hametol krem ne işe yararhametol krem nasıl kullanılırhametol kremin faydaları nelerdir gibi birçok şeyden bahsettim. Bunlar dışında, hametol akakçehametol antibiyotik mihametol cilt bakım kremi kullananlarhametol eczane fiyatı 2020 gibi başlıkları hakkında bilgi almak için arama motorlarında arama yapabilirsiniz.

Yorum Yap