1. Ana Sayfa
  2. Kimdir?

İlk Kez Drone Kullanacak Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

İlk Kez Drone Kullanacak Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

İlk Kez Drone Kullanacak Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Drone çekimi konusunda amatör iseniz, işe önce yavaş manevralarla başlamanız gerektiğini bilmelisiniz. Hava fotoğrafçılığında ve havadan video çekimlerinde önemli bir yer tutan drone’lar, birbirinden özel karelere imza atma imkânı tanıyor.

Peki drone kullanımında nelere dikkat edilmeli? Drone çekimi nasıl yapılır? Bütün detaylar haberimizde…

 

Drone Nerelerde Kullanılır?

TV, sinema-dizi, seyahat, kargo ve spor gibi alanlarda tercih edilen drone’lar, hobi amaçlı da rağbet görüyor.

‘Drone’ kelimesi İngilizce olarak ‘erkek arı’ anlamını taşıyor. Teknik olarak ise ‘insansız hava aracı’ mânâsına geliyor.

İlgi çekici ve pahalı bir araç olan drone, doğru kullanılırsa mükemmel görüntüler elde etmeyi garantiliyor.

İşte ilk defa drone kullanacak olanların dikkat etmesi gereken hususlar:

Yasal Süreçlere Dair Bilgi Edinmelisiniz

DJI Phantom drone modellerinde irtifa maksimum 400 metre olarak ayarlanmış. Bunun nedeni, gökyüzündeki uçakların güvenliğini sağlayabilmek.

Herhangi bir havaalanının 2 kilometre yakınında da uçuş yapılması yasak. Askeri binalar ve tesisler de yasak uygulanan bölgelerden.

Yine devlete ait olan kurum ve kuruluşlarda, güvenlik güçlerinin mülkiyetinde olan yerlerde izinsiz drone uçurulamıyor.

konya drone çekimi

Drone’unuzun Sınırlarını Bilmelisiniz

Cihazınızın kullanımını ve sınırlarını ayrıntılı olarak öğrenin. Yani; iniş-kalkış hızı, irtifası ve maksimum hızı gibi özellikleri kastediyoruz.

Kullanacağınız drone hangi rüzgar şiddetine karşı dayanıklı değil? Bunu da bilmeniz önem taşıyor. Çünkü bazen aşırı rüzgar drone’un sabit kalmasını engelliyor ve ters dönmesine yol açıyor.

Pil Kapasitesine Bakmalısınız

Drone çekimi öncesi pilin şarjını kontrol edin. Öte yandan pillerde herhangi bir arıza olmadığını teyit etmelisiniz.

Bundan emin değilseniz teknik servise başvurmalısınız. Pillerin doluluk oranını, drone’un havada kalma süresine göre hesaplamak mümkün.

Çekimden önce piller tam şarj edilmiş olmalı. Tabii ki bir de bunun dönüş yolu var, onu da hesaba katmak gerek.

Pil yüzdesi %30’un altına inmeye başladığı zaman cihazın geri çağırılması lâzım.

Güncel Yazılımları Kullanmalısınız

Cihaz bilgisi, drone kullanımı için tek başına yeterli değil. Yazılımın güncelliği de büyük öneme sahip. Bu, uçuş performansını direkt olumlu yönde etkiliyor.

Hava Koşullarını Takip Etmelisiniz

Aşırı soğuk, çok sıcak veya şiddetli rüzgar olan günlerde drone çekimi yapmak iyi bir fikir değil. Hem sağlıklı bir uçuş gerçekleştiremez ve kaliteli görüntü elde edemezsiniz, hem de cihazınız zarar görebilir.

Kusursuz Drone Çekimi için: AirHobi Teknoloji

Tüm bu hususlara ve çok daha fazlasına dikkat edebilmek yetkinlik ve drone ehliyeti gerektiriyor. Profesyonel anlamda drone çekimi yaptırmaya gereksinim duyuyorsanız, AirHobi Teknoloji ile çözüme kavuşabilirsiniz.

Firma; 4K kalite, yüksek çözünürlük, modern ekipmanlar ve doğru çekim yöntemleriyle kusursuz bir performans elde etmeyi garantiliyor.

Tanıtım, reklam, belgesel gibi pek çok alanda tercih edilen drone çekimi, AirHobi Teknoloji ile üstün standartlarda gerçekleştiriliyor.

Konser, arkeoloji kazıları, düğün, otomotiv, inşaat, havadan araç takibi, motor-bisiklet-otobüs-metro-tren çekimleri ve çok daha fazlası…

AirHobi Teknoloji her alana yönelik drone çekim hizmeti ile fark meydana getiriyor.

Konya drone çekimi yapan firmalar arasında kendinden söz ettiren AirHobi Teknoloji, gelişmiş cihazları ve yılların getirdiği uçuş tecrübesiyle proje odaklı çözümler sunuyor.

Yakalanan görüntüler renk katmanları ve özel efektlerle kusursuz bir film hâline getiriliyor.

Havadan 4K RAW video&fotoğraf çekimi gerçekleştiren firma, özel anlarını ölümsüz kılmak veya işini bir üst seviyeye taşımak isteyenleri bekliyor.

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.