1. Ana Sayfa
  2. Kadın

İpek Kirpik Nedir, Nasıl Yapılır?


+ -

İpek kirpik nedir? Nasıl yapılır? kadınların en çok araştırdığı konular arasındadır. İpek kirpik son dönemlerde kadınlar açısından oldukça pratiklik kazandırmaktadır. Bu sebeple de sık tercih edilmektedir. İpek kirpik uygulaması, takma kirpiğin kalıcı olması gibi düşünülebilir. İpek kirpikler, saf ipek malzemelerinden üretilir. Tek tek kirpik çizgilerine, ipek kirpik yapıştırıcıları ile takılır. İpek kirpik taktırmanın amacı daha yoğun ve uzun kirpik görünümü elde etmek.

Merak edilen bir diğer kısım ise ipek kirpiğin nasıl takıldığıdır. İpek kirpikler, tek tek takılmak zorundadır. İpek kirpikler için üretilen yapıştırıcılar konulmalıdır. Herhangi bir kirpik yapıştırıcısı kullanılmamalıdır. İpek kirpiğin üsresi de istenilen yoğunluğa göre farklılık göstermektedir. Bazı ipek kirpikler 2-3 aya kadar da dayanabilir. İpek kirpik yaptıran herkes maskara sürmeyi bırakır. Hem uzun hem de hacimli kirpikler elde etmenin yeni modası ipek kirpik taktırmaktır.

ipek kirpik nedir

İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

İpeek kirpik kullananlar İpek kirpik bakımı nasıl yapılır? merak ederler. İpek kirpikler, yapıştırıcı kullanılarak takılır. Bu sebeple günlük olarak makyaj yaparken, eyeliner, far, göz kalemi gibi makyaj ürünleri kullanıldığında temizlenirken dikkat edilmelidir. Göz bölgesindeki makyajı çıkarırken ipek kirpik yapıştırıcısına zarar vermemeye özen gösterilmelidir. İpek kirpik yapıştırıcısına zarar vermemek için kolay temizlik sağlayan ürünler ve içerisinde yağ bulundurulan ürünler tercih edilmelidir. Bu ürünler sayesinde ipek kirpiklerin kullanım sürelerinde eksilme olmayacaktır.

Yüz yıkarken de kirpiğe zarar vermemeye özen gösterilmelidir. Yüz yıkama jelleri, sabunları, köpükleri gibi malzemeler kullanılıyorsa, kirpiklere değdirmemeye özen gösterilmeli. Uyurken de kirpiklerinize dikkat etmelisiniz. Kirpiğe baskı ya da ağırlık yapacak uyku pozisyonları uyurken tercih edilmemelidir. İpek kirpiklere 3 hafta da 1 kere bakım yapılması ipek kirpiğin kullanım süresini 6 aya kadar uzatmaktadır.

İpek Kirpik Kaç Ay Kullanılır?

İpek kirpik yaptırmak isteyen insanlar ipek kirpik kaç ay kullanılır? Sorularına yanıt aramaktalar. İpek kirpik genel olarak 1, 1.5 ay kadar dayanmaktadır. Daha uzun kullanılamamasının sebebi doğal kirpiklerin uzamasıdır. İpek kirpikler doğal kirpiklerin diplerine takıldığı için kirpikler uzadığı zaman öne doğru gelirler ve yapıştıkları yerden ayrılırlar.

İpek kirpik ortalama olarak 1 saat içerisinde takılmaktadır. İpek kirpik takılırken büyük bir el emeği ister, tek tek takıldığı için oldukça zordur. El işçiliğinin hızına göre 30- 40 dakikada da ipek kirpik takılabilir. Uzun süren ipek kirpik takma işlemleri insanlardan genel olarak tedirginlik yaratır. Çünkü en fazla 1 saat alan bir işlem olarak bilinir. İpek kirpik sayesinde dolgun ve hacimli kirpikler elde edebilir ve daha güzel kirpikler elde edebilirsiniz.

ipek kirpik nasıl yapılır

İpek Kirpik Fiyatları

İpek kirpik fiyatları ortalama olarak 150 TL ve 300 TL arasındadır. Maskara sürmekten sıkılan insanların daha kalıcı bir çözüm olara yaptırdığı ipek kirpikler fiyat açısından değişiklik gösterir. İpek kirpik uygulamalarına göre fiyatlar değişiklik gösterir. Kirpik volume derecesi önemli etkendir. İpek kirpik uygulamasının fiyatları 2D, 3D, 4D, 5D ve 6D yoğunluğuna göre değişir. İpek kirpik fiyatlarının değişmesini sağlayan bir diğer etken ise kişinin seçtiği kirpik modelidir. Kıvrık kirpiklerin J, D, C ve B tipleri bulunur. Buradaki önemli olan şey ipek kirpik taktıran kişinin nasıl bir model istediğidir. İpek kirpiklerdeki bir diğer önemli şey ise güzellik uzmanının doğru bir uygulama yapmasıdır.

İpek kirpik yaptırırken doğru bir araştırma ile yaptırılması önemlidir. Kaliteli ve güvenilir yerler tercih edilmesi kendi doğal kirpiğiniz için oldukça önemlidir.

Yorum Yap