1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

İstanbul’da Hafta Sonu En Güzel Piknik Nerelerde Yapılır…!

featured
+ -

Şehir hayatının karmaşası ve yoğun iş hayatından dolayı ailemiz ve dostlarımızla kaliteli zaman geçirmekte zorlanıyoruz. Hafta sonu çoluk çocuk toplanıp kahkaha dolu bir gün yaşamak isterseniz güzel bir tavsiyemiz var. Sıcak havaları fırsata çevirip ailenizle bu hafta sonu güzel bir piknik yapmaya ne dersiniz? Peki İstanbul’da piknik yapılacak en güzel yerler nerelerdir? İşte yanıtlar…

İstanbul gibi metropol bir şehirde kalabalıktan uzak, yeşil ve mavinin birleştiği bir hafta sonu kaçamağına kimse hayır diyemez. Sizde yaz mevsiminin sıcak günlerinde mis gibi temiz hava almak isterseniz en güzel aktivitelerden biri olan piknik ile kapalı alanlarda geçirilen uzun saatleri bir an olsun geride bırakabilirsiniz. Hem aileniz hem de dostlarınızla kaliteli zamanlar geçirmenize olanak tanıyan bu aktivite hafta sonunuzu güzelleştirebilir. Bu eşsiz anda güzel bir mangal ya da sandviçlerle karnınızı doyurduktan sonra hamakta uzanarak gökyüzünü izleyebilir ya da doğada yürüyüşe çıkabilir ve bisiklet sürebilirsiniz. Yeşillikler içerisine piknik masanızı kurarak keyfinizi ikiye katlamak istiyorsanız gelin en güzel piknik yerlerine birlikte göz atalım.

FENERBAHÇE PARKI

Anadolu Yakası’nda yer alan Fenerbahçe Parkı, zengin doğasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Özellikle yaz mevsiminde açan çiçekler ve pırıl pırıl parıldayan deniz manzarası ile dikkat çeken bu yer ziyaretçilerine adeta görsel bir şölen sunuyor.

BELGRAD ORMANI

Piknik denildiğinde akla ilk gelen ve en çok tercih edilen yerlerden biri olan Belgrad Ormanı, yıllardır doğa severlere kucak açıyor. İçerisinde yer alan 6 kilometrelik yürüyüş ve koşu parkuruyla egzersiz yapmak isteyenlere de çeşitli olanaklar tanıyan Belgrad Ormanında rota dışına çıktığınız zaman sizleri harika dere ve göletler de karşılamaktadır

POLONEZKÖY

Yeşile ve doğaya doymak isteyenler çay termosunu ve piknik sepetini hazırlamaya başlasın! Anadolu Yakası’nda yer alan Polonezköy, piknik alanları ve köy kahvaltısı hizmeti sunan işletmeleriyle hafta sonu yoğun ilgi görüyor. Piknik sonrası yapılabilecek pek çok aktiviteyi de içerisinde barındıran bu yerde çocuklarınız ve tüm ailenizle eğlenceye doyabilirsiniz.

Yorum Yap