1. Ana Sayfa
  2. Genel

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS 55 puan ile Bahçıvan, Şoför ve Temizlik Personeli alımı başlayacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS 55 puan ile Bahçıvan, Şoför ve Temizlik Personeli alımı başlayacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarıca 149 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan Bakanlık, yine en az KPSS 55 puan şartı arıyor. Yayınlanan ilanda belirtildiği üzere 82 Temizlik Personeli, 64 Şoför, 3 Bahçıvan alımı gerçekleştirilecek. İşte başvuruya ilişkin merak edilen tüm detaylar…

Son Başvuru Ne Zaman Bitecek?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 149 sözleşmeli personel alımı başvuruları 25 Nisan 2022 tarihinde başlayıp 9 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tradresi üzerinden başvurularını online olarak tamamlayabilecek. 

Başvuru Şartları Neler?

1. Türk Vatandaşı olmak

2. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak

3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak

4. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

5. Askerlik durumu itibariyle;

a) Askerlikle ilgisi bulunmamak
b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak
c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

6. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

RESMİ İLAN METNİ

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.