1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Kuru Fırçalama Tekniği Nedir, Nasıl Yapılır?

kuru fırçalama tekniği
+ -

Kuru Fırçalama Tekniği Nedir? Sağlıklı ve Pürüzsüz Cildin Sırrı!

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt her kadının arzusu, O halde günlük rutininize bazı şeyler eklemekte yarar var. Değerli kadın sitesi okuyucuları, kuru fırçalama tekniğini hiç duymuş muydunuz?

Dünya üzerindeki her kadın sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Cildinize kuru fırçalama tekniğini uygulayarak sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Üstelik günde sadece 5 dakikanızı ayırarak bunu çok kolaylıkla yapabilirsiniz.

kuru fırçalama tekniği

Fırça seçimi Büyük önem taşıyor

Fırça seçimi oldukça önemli, doğal kılları olan, önce yumuşak daha sonra sert fırça kullanmak çok daha iyi olur. Özellikle sabahları uyanınca duştan önce, vücudunuza dairesel hareketlerle hafif vuruşlar yaparsanız oldukça güzel olur.

Ölü deriyi atıyor ve kan dolaşımını arttırıyor

Bunu yaparak ölü deriyi atmış oluyoruz. Vücut içerisinde bulunan ölü, gereksiz ve işe yaramaz hücrelerin atılması güzel bir detokstur ve kan dolaşımını arttırır. Daha sonra duş alıp, organik ürünler veya sülfatsız, katkı maddesi olmayan jellerle yıkandıktan sonra duşun sonunda da organik bir yağ ile duruluma yapıldığı zaman cildi çok güzel bir şekilde nemlendirmiş oluruz. Yapılan fırçalama ile gözenekler açılır ama en önemlisi lenfatik dolaşım artar ve selülitler azalır. Fırçalama işlemi ayaklardan, ellerden kalbe doğru yapılmalı.

Açık Yara, Egzama Gibi Sorunlarda Kesinlikle Fırçalama Yapmayın!

Açık yara durumunda veya egzama gibi durumlarda kesinlikle fırçalama yapmayın. İnsanın kendini temizlemesi güzel bir detokstur ama kendimi temizliyorum derken aynı zamanda kirletip toksinletmemeliyiz. Kullanılan şampuanlar, jeller ve kremler oldukça önemli. Yapılan fırçalama hareketleri ile sadece cildin dıştan görünen tarafı değil, aynı zamanda en büyük organımız üstünden günlük detoks faaliyetlerimize de güzel bir hizmet etmiş oluyoruz.

Bebeklerin Diş Çıkarması Kaç Gün Sürer?

Şifa Duaları

Yorum Yap