1. Ana Sayfa
  2. Makyaj

Makyaj Malzemeleri En Kolay Nasıl Temizlenir?


1
+ -

Cilt sağlıklı oldukça önemlidir. Cildinizde kulanmış olduğunuz makyaj malzemelerinin temizliği bu konuda oldukça hassas ve ön plana çıkan bir durumdur. Makyaj malzemelerinizi temizlemenin kolay ve pratik yolu içeriğimizde…

Cildinizde ve göz çevrenizde kullanmış olduğunuz makyaj malzemelerinin temizliği sadece hijyenik bakımından değil aynı zamanda sağlığınız açısından da çok önemlidir. Temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için makyaj malzemelerinizi düzenli aralıklarla temizlemeniz gerekiyor. Pak Kadın sitesi olarak makyaj malzemelerini temizlemenin en kolay yollarını siz değerli okuyucularımız için derledik.

makyaj malzemeleri en kolay nasıl temizlenir

Makyaj fırçalarının temizliği

Makyaj yaparken en çok kullanılan araçlar hiç şüphesiz makyaj fırçalarıdır. Makyaj fırçalarının düzenli aralıklarla, haftada bir olacak biçimde temizlenmesi gerekir.

Makyaj malzemelerini temizlemek için bir kabın içerisine sıcak su ve bebek şampuanı dökün, makyaj fırçalarının ucunu sokun. Biraz zaman geçtikten sonra eliniz ile hafifçe ovalayarak güzelce durulayın. Bir havlu yardımı ile hafifçe nemini aldıktan sonra da makyaj malzemelerinizi kurumaya bırakın.

Manikür – pedikür seti temizliği

El ve ayak bakımında kullanılan manikür-pedikür setlerinin temizlenmesi oldukça önemlidir. Uzmanlar dışarıda manikür pedikür yaptırırken bile kendi malzemelerinizi götürmeniz gerektiği konusunda öneriler yapıyorlar. Makyaj setlerinin kesinlikle ama kesinlikle kişiye has olmalıdır.

Manikür pedikür setlerinizi her kullanımdan sonra mutlaka temizlemeye özen gösterin. Manikür pedikür setlerinizi temizlemek için makyaj pamuğunun üzerine biraz temizleme solüsyonu dökerek temizliğini yapabilirsiniz.

Kirpik kıvırıcısı temizliği

Birçok kişi kirpik kıvırıcısının temizlenmesi gerektiğini belki ilk defa duyuyordur ama kirpik kıvırıcısınının da temizlenmesi önemlidir. Kirpik kıvırıcıların lastik olan kısmına bulaşan maskara kalıntıları kirpiklerin daha hızlı dökülmesine neden olabilir. Bununla birlikte kirpiklerinize kullandığınız her malzemenin temiz olması önem arz ediyor. Kirpik kıvırıcınızı kullanmadan önce makyaj pamuğuna temizleme suyu dökerek çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Makyaj malzemeleri en kolay nasıl temizlenir başlığı altında paylaştığımız ve bu konuda bilgi verdiğimiz içeriğimiz burada bitiyor. Bu bilgilerin sizlere fayda sağladığını umuyoruz ve bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.

Yorum Yap