1. Ana Sayfa
 2. Saç Bakımı

Saç Bakımında Kullanılan 10 Doğal Yağ

Saç Bakımında Kullanılan 10 Doğal Yağ

Saç Bakımında Kullanılan 10 Doğal Yağ

Hangimiz sağlıklı, gür ve parıl parıl parlayan saçlara sahip olmak istemez ki? Saç bakımı oldukça önemli bir konu olmakla birlikte yeterince özen gösterilmediğinde ortaya sağlıksız saçlar çıkabilmektedir. Bu yazımızda sizlere saç bakımında kullanılan 10 doğal yağ hakkında bilgiler vereceğiz. Bu yağlar arasından seçim yapabilir veya hepsini dönüşümlü olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Hangi yağı hangi saç sorunu için kullanacağınız önemlidir. Yağların saçlara olan faydalarını bilmeniz de gerekmektedir. Kulaktan duyma saç bakımı yapmak yerine doğal yağlardan fayda sağlayabilirsiniz. Öyleyse sizleri daha fazla bekletmeden bu 10 doğal yağın neler olduğuna gelin hep birlikte bakalım;

saç bakımında kullanılan 10 doğal yağ

 • Zeytinyağı: Bu yağ herkes tarafından bilinen ve saç bakımı dışında birçok bakımda da kullanılan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yağ özellikle kuru saç problemine sahip olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca içeriğindeki vitaminler sayesinde saça parlaklık ve ayrı bir güzellik katmaktadır.

 • Hindistancevizi Yağı: Bu yağda saç bakımında kullanılan 10 doğal yağ arasında yer almaktadır. Hem cilt bakımı hem de saç bakımında oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle kırıkların önlenmesine fazlasıyla etkilidir. Saçları derinlemesine besler ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Ayrıca saç uzatma yöntemleri arasında yer almaktadır.

 • Sarımsak Yağı: Bu yağ özellikle saç dipleri kepek dolu olan kişiler için önerilmektedir. Bu yağ sayesinde saç diplerindeki kaşıntılar azalacak ve kepek oluşumu büyük ölçüde engellenebilecektir.

 • Çörek Otu Yağı: Bu yağ özellikle saç dökülmesi problemlerine karşı kullanılmaktadır. Saçların beyazlamasını geciktirme özelliğine sahip olan bu yağ, saç köklerinin daha güçlü olmasını sağlamaktadır.

 • Biberiye Yağı: “Saçlarım çok yavaş uzuyor” diyenlerin derdine derman olan yağlardan biridir. Ayrıca saç diplerinizde sürekli kaşıntı varsa bu yağı saç bakımında kullanabilir ve kaşıntılardan kurtulabilirsiniz.

 • Jojoba Yağı: E vitamini başta olmak üzere; A1, B1, B2 ve B6 vitaminleri yönünden oldukça zengin bir yağdır. Saçlarınızın parlak ve çok daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca kokusu çok güzeldir.

 • Argan Yağı: Bu yağda en çok kullanılan yağlar arasında yer almaktadır. Saçlarını derinlemesine besler, kepek oluşumuna karşı etkilidir ve saçları onarıcı özelliğe sahiptir.

 • Hint Yağı: Koparak dökülen saçlar üzerinde çok fazla faydası bulunmaktadır. İnce saç teline sahipseniz, bu yağ sayesinde saç telleriniz kalınlaşır ve daha gür gözükür.

 • Kayısı Çekirdeği Yağı: Saç bakımında kullanılan 10 doğal yağ arasında bu yağ da bulunmaktadır. İpeksi, kolay taranan ve yumuşak saçlara sahip olmak istiyorsanız, bu yağdan faydalanabilirsiniz.

 • Susam Yağı: Çabuk kırılmalara, kepeklenmelere, kaşıntıya karşı tercih edilen yağlardan biridir. Bu yağın en çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri güneşin saçlara verdiği zararları ortadan kaldırmasıdır.

Evet, pak kadın sitesi olarak, saç bakımında kullanılan en iyi doğal yağları sizler için sıraladık. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir İlişkinin Başında Kesinlikle Yapmamanız Gereken 5 Davranış

En Kral Damar Sözler

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.