1. Ana Sayfa
  2. Makyaj

Yok Gibi Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Yok Gibi Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Yok Gibi Makyaj Yapmanın İncelikleri

Yok gibi makyaj son zamanların en popüler makyaj trendleri arasına girdi. Pak kadın sitesi olarak yok gibi makyaj yapmanın yöntemlerini ve püf noktalarını bir araya getirdik. İşte yok gibi makyaj yaparken çizmeniz gereken sınır ve yok gibi makyaj yapmanın püf noktaları!

En trend makyajlar arasında olan yok gibi makyaj, hem cildinizi olduğundan çok çok daha sağlıklı gösteriyor hem de sizi çok daha çekici biri olarak gösteriyor. Peki yok gibi makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir, yok gibi makyaj yapmanın yöntemleri nelerdir ve yok gibi makyaj malzemeleri nelerdir? İşte yok gibi makyaj yapmanın püf noktaları!

yok gibi makyaj yapmanın püf noktaları

Göz Makyajı Nasıl Olmalı?

Normal bir şekilde makyaj yaparken göz kapaklarındaki görünümü kapatmak amacıyla kullanılan göz bazı ya da kapatıcıyı yok gibi makyaj yaparken çok daha az kullanmak gerekiyor. Göz makyajında gaye damarlı görünümden tamamen kurtulmak değil, sadece doğal güzelliğin ön plana çıkmasını sağlamaktır. Bunun için de pembe ya da şeftali tonlarında far kullanılabilir. Kirpik diplerini de biraz da olsun belirginleştirmek amacıyla kahverengi tonlarında far uygulanarak, kalınlaştırmadan özenle çizgi çekilebilir.

Yok Gibi Makyajda Cilt Makyajı Nasıl Yapılır?

Yok gibi makyajda adından da anlaşıldığı gibi yok gibi bir ten makyajı için ciltte sadece kusurların olduğu yerlere nokta biçiminde kapatıcı ya da fondöten uygulanarak yüzün orta kısımlarının dışına çıkmadan cilde yaymak gerekiyor. Fakat bunun dışında ten makyajında kontoör bronzer gibi ürünler kullanmamaya mutlaka özen gösterilmeli ve bu makyaj malzemeleri yerine allık kullanarak güneşten yanmış efekti verilmelidir.

Hem Moda Hem Nude Ruj

Bu makyajda yapacağınız en son şey ise dudak rengine yakın nude tonlarda ruj uygulayarak yok gibi makyaja son verilebilir.

Şifa Duaları

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.