1. Ana Sayfa
  2. Sokak Modası

6 Numara Saç Kesimi Nedir ve Modelleri Nelerdir?


+ -

Saç kesimi, bakımı ve güzelleştirilmesi; hem kadınlar için hem de erkekler için önemli bir yere sahiptir. Zira saçların havalı bir görünümde olması, kadınlar için de erkekler için de öz güven sebebidir. Saçlarınız ne kadar hoş bir görüntüye sahipse, siz de aynı oranda öz güven sahibi olursunuz! Bu bir gerçektir. Saçlarınızda bir değişiklik yapmak istiyor ve 6 numara saç modelini tercih etmeyi düşünüyorsanız, ama aklınızda bu modele dair sorular varsa; buyurun bu modeli birlikte inceleyelim.

6 Numara Saç Kesimi Nedir?

Çok kısa bir saç modeline sahipseniz ve biraz uzun bir modele geçiş yapmak istiyorsanız ve bunun için saçlarınızın uzamasını bekliyorsanız ya da çok uzun bir saç modeliniz var ve bir miktar kısaltmak istiyorsanız; 6 numara saç modeli size hitap edebilir. Bu model, saç uzunluğu anlamında ne aşırı kısadır ne de aşırı uzun.. Çoğu erkek tarafından en çok tercih edilen modeldir. Saçın uzunluğu, saç kesim makinesine yerleştirilen taraklar sayesinde belirlenir. 6 numara saç kesiminde tarağın verdiği uzunluk, ortalama 18 mm olmaktadır. Kadınlar tarafından da tercih edilen bir kesim modelidir.

6 numara saç kesimi

6 Numara Saç Kesimi Neden Tercih Edilir?

Kısa saç modellerinde en çok dikkat edilen husus, yüz hatları ve kafa yapısıdır. Zira kısa saç modelleri yüz hatlarını, çene yapısını ve kafa yapısını ön plana çıkardığı için bu hususlar önem arz etmektedir. Fakat 6 numara saç modeli çok kısa olmadığı için, birçok yüz şekline uyum sağlamaktadır.

Birçok sakal modelinin 6 numara saç kesimine uyum sağlaması, özellikle sakal seven erkekler tarafından bu saç modelinin kullanımını arttırmaktadır. Ayrıca; yüz hatlarında ve kafa yapısında herhangi bir sorun olanlarda, bu saç kesimi bu sorunları da gizleyecektir. Bu saç modelini bu amaçla tercih eden erkeklerin sayısı da oldukça fazladır.

Her ortamda kullanımı uygun olan 6 numara saç kesim modelinin, şekil alması da kolay olacaktır. Kısa saç modelleri ya da çok uzun saç modelleri gibi, şekil vermekte zorluk yaşatmayan bu model, bu açıdan da en çok tercih edilen modellerdendir.

6 Numara Saç Erkek Modası

Erkekler arasında bu saç kesim modeli, modası hiç bitmeyen bir modeldir. Hem kullanım kolaylığı sağlaması hem de her ortama uygun olması, üstelik birçok yüz tipine de uyarlanabilir olması; bu saç modelinin erkekler arasında her daim moda olmasını sağlamaktadır.

6 numara saç modelleri erkek

Özel davetlerde, resmi toplantılarda ve gündelik hayatta… Hayatın her anında bu saç modelinin çok rahat kullanılması, erkekler arasında en çok tercih edilen model olmasının en önemli sebebidir. Dolayısıyla da bu model, modası geçmişten gelen ve her zaman da devam edecek olan bir saç modelidir

6 Numara Saç Kadın Modası

Neredeyse tüm erkeklere yakışan bu saç modeli, kadınlar arasında da moda olacak kadar çok tercih edilmektedir. Ünlü oyuncu ve mankenlerin de bu saç kesimini kullanması, bu modelin moda olmasına ön ayak olmuştur. 6 numara saç modelini tercih eden kadınlarda, bu modeli destekleyen bir makyaj yapıldığında ve uygun aksesuarlar ile de desteklendiğinde; son derece şık olmaktadır. Uzun saçlardan uzaklaşıp saçlarında köklü bir değişiklik yapmak isteyen ve kısa bir modele geçiş yapmak isteyen kadınlar için, uzunluk açısından uygun bir model olacaktır.

6 numara saç modelleri kadın

6 Numara Saç Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç kesiminizde köklü bir değişiklik yapmak istiyorsanız, yeni tercihiniz de 6 numara saç kesiminden yana olacaksa; şimdi bu konuda aklınıza takılan genel sorulara yanıt vereceğiz.

 6 Numara Saç Kaç mm?

Saç kesiminde en çok merak edilen konulardan biri de, uzunluğun ne kadar olacağı hususudur. 6 numara saç kesiminde, makinenin ayarladığı uzunluk ortalama 18 mm olmaktadır.

 6 Numara Saç Kaç Ayda Uzar?

İnsan metabolizmasının çalışması göz önüne alınırsa, saçlarınız ayda ortalama 1 cm olacak şekilde uzayacaktır. Saçlarınızın uzama hızı daha yavaşsa ya da normalden hızlı uzamasını istiyorsanız, şampuan desteği ve bakım kürleri ile saçlarınızın uzamasını hızlandırabilirsiniz.

6 numara saç modelleri

 6 Numara Saç Kesimi Evde Yapılır mı?

Kısa saç modellerini evde tek başınıza yapmanız oldukça kolaydır. Çok fazla profesyonel bilgiye gerek duyulmaz. Makineye gerekli tarağı taktıktan sonra modeli vermesi kolay olacaktır. Fakat 6 numara saç modeli, biraz uzun bir saç modeli olduğu için nizami bir şekilde kesmeniz biraz zor olabilir. Dolayısıyla işi bilen birinden destek almanızı tavsiye ediyoruz.

 6 Numara Saç Kimlere Yakışır?

Çok kısa saç modellerinde yüz hatları ve kafa yapısı ortaya çıktığı için, bu hususlar önem taşımaktadır. Fakat 6 numara saç modeli, alt numaralarda olduğu gibi değildir. Herhangi bir yapısal sorununuz varsa, bu model bu sorunları direkt olarak ortaya çıkarmaktan ziyade kamufle edecektir. Dolayısıyla bu kesimde kafa yapısı ve yüz hatları çok fazla önem arz etmez. Bunun sonucu olarak diyebiliriz ki; 6 numara saç kesimi her erkeğe yakışan bir saç modelidir.

Bu yazımızda size 6 numara saç modeli hakkında merak ettiklerinizi anlatmaya, aklınıza takılan sorulara da yanıt olmaya çalıştık. Bu model hakkında sizin de düşünceleriniz varsa ya da başka sorularınız varsa, bizlere yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap