1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Bal İle Benlerden Kurtulmanın Püf Noktaları

bal ile benlerden kurtulma
+ -

Bal muhteşem bir besin maddesi olduğu gibi birçok hastalığın tedavisinde de kullanılır. Benlerle başı dertte olan birçok kişi acaba bal benleri geçirir mi diye internette arama yaparak bu konuda bilgi almaya çalışıyorlar. Bu yazımda bal ile benlerden kurtulma olayını dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım.

bal ile benlerden kurtulma

Her güzelin bir kusuru vardır derler ama her insan güzel görünmek için kendince bir şeyler yapmaya çalışır. Her ne kadar o kadar büyük bir sorun gibi görünmese de benler ile başı dertte olan birçok insan vardır. Benlerle mücadele etmenin birçok yolu vardır. Benleri tedavi etmek için tabi ki en iyi yol doktora gitmektir ama bazen doğal çözümler de işe yarıyor.

Bal ile benlerden kurtulmak için balı kurtulmak istediğiniz benin üzerine uygulayın ve bandaj ile kapatın. Bandajla kapattıktan sonra bir saat boyunca bekletin. Bu işlemi günde bir veya birkaç defa yapabilirsiniz. Düzenli bir şekilde bal ile ben tedavisine devam ettiğinizde yaklaşık olarak bir hafta içinde olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Balın cilde bilinen pek zararları yoktur ama her duruma karşı bu işlemi yaparken cildinizde beklemediğiniz bir durum gerçekleşirse bal ile benlerden kurtulma işlemini durdurmalısınız ve bir cildiye uzmanına başvurmalısınız.

Yorum Yap