1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

En Doğal Yöntemler İle Cilt Nasıl Beyazlaştırılır Pirinç Unu Maskesi

En Doğal Yöntemler İle Cilt Nasıl Beyazlaştırılır Pirinç Unu Maskesi

Cildinizde yorgunluktan veya aşırı kafein tüketiminden dolayı oluşan lekeleri beyazlatma maskeleri ile kısa sürede giderebilirsiniz. Sizler için doğal yöntemlerle yapılan cilt beyazlatma maskelerini araştırdık. İşte birbirinden farklı cilt beyazlatma maskeleri…

Kötü hava koşulları, sigara kullanımı gibi nedenler cildin renk dengesini değiştirebilir. Örneğin aşırı sigara kullanımı gözaltı morluklarının artmasına ve ciltte lekeler oluşmasına sebep olur. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalan birçok insan cilt beyazlatma yöntemlerine başvururlar. Doğal ilaçlar, amaçladığınız hafifletme derecesini sunmamaktadır. Ancak maske biçimindeki doğal ve alışılmamış beyazlatıcılar cildinizin tonunu bile düzleştirir. Kullandığınız maske türüne bakılmaksızın yalnızca doğru yönteme uymanız gerekir. Kimyasallara başvurmadan cilt beyazlatma yöntemleri nelerdir diye merak ediyorsanız sizin için araştırdığımız önerilere göz atabilirsiniz. Sizde oluşan bu renk değişimini evde bulunan malzemeler ile cildinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Pirinç unu maskesi

4 çay kaşığı pirinç unuyla yarım çay bardağı suyu karıştırın. Lekelerin olduğu bölgeye fırça yardımıyla sürün. 5 dakika kurumasını bekleyin. Ardından ılık su ile temizleyin. Bu maske aynı zamanda cildinizin ihtiyacı olan nemi de karşılar.

Haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.