1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Dermovate ve Bepanthol Arasındaki Fark Nedir?


+ -

En sorunlu ve görülme sıklığı en fazla olan cilt hastalıkları arasında egzama ve sedef hastalıkları yer almaktadır. Birçok kişi ciltlerinde oluşan bu rahatsızlıklardan şikayetçi olmakla birlikte çözüm yolu aramaktadır. Piyasadaki egzama kremlerive sedef kremleri arasında en iyi iki ürünü sizlere tanıtacağız. Dermovate egzama kremi ve Bepanthol egzama kremi arasındaki farkve bu ürünlerin özelliklerini sizlerle paylaştık.

Dermovate Egzama Kreminin Özellikleri Nelerdir?

Dermovate sedef kremiolarak da bilinmektedir. Üstelik iki cilt hastalığı için de olumlu etkileri bulunmaktadır. Aşağıda Dermovate sedef kreminin özellikleri hakkında bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

  • Sedef ve egzama tedavileri içerisinde en sık tercih edilen kremlerin başında gelmektedir.
  • Egzama sonucunda hastaların sık sık maruz kaldığı kaşıntı ya da kızarıklıklara kısa sürede etki etmektedir.
  • 4 hafta gibi bir süre zarfında kullanılması halinde Dermovate kullananlar olumlu sonuç aldıklarını belirtmektedirler.

Bepanthol Egzama Kreminin Özellikleri Nelerdir?

Bepanthol egzama kremi olmasının yanı sıra cildinize daha birçok yönde olumlu etki sağlamasıyla bilinmektedir. Bepanthol yorumları genellikle pozitif olduğundan dolayı bu kremin özelliklerini de sizlerle aşağıda paylaştık.

dermovate ve bepanthol arasındaki fark

Cildinizde oluşan kurulukların giderilmesinde, gereken nem oranının sağlanmasında ve kuruluktan dolayı oluşan soyulmaların ortadan kalkmasında önemli bir etkiye sahiptir.

  • Cildinizde oluşan sivilcelerin ardından kalan izlerin yok olmasında ve özellikle yüz bölgesinde ortaya çıkan aknelerin tedavisinde kullanılabilir özelliğe sahiptir.
  • Cildinizde oluşan gerilmeler ya da meydana gelen çatlakların tedavisinde önemli bir başarı elde etmektedir.
  • Ciltteki hücreleri yenileceği bir özelliği olduğu bilinen Bepanthol egzama kremiolarak da tercih edilmektedir. Bepanthol kullananlar genellikle egzama sorununun yan etkilerini gidermede büyük görev üstlendiğini belirtmektedirler.

Dermovate Krem ile Bepanthol Krem Arasındaki Fark Nedir?

Hem Dermovate krem, hem de Bepanthol krem cilde olumlu yönde etkiler sağlasa da aralarında bazı farklar bulunmaktadır. Her ikisinin de ortak yönü egzama için kullanılabilir oluşudur. Ancak aşağıdan aradaki farkları öğrenerek hangi kremi alacağınızı tercih etmeniz kolaylaşacaktır.

  Dermovate kremin içeriği egzama ve sedef için daha etkilidir. Ancak şunu unutmamak gerekir: Dermovate kremde kortizon yer almaktadır. Bu da cilde büyük oranda zarar verebilir. Dolayısıyla bu kremi mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanız gerekiyor.

 İçerisinde kortizon madde yer aldığından dolayı Dermovate kremin yan etkileri daha fazladır. Eğer olumlu yönde bir etki göremezseniz; mutlaka doktora gitmeniz tavsiye edilmektedir.

 Bepanthol kremin içeriği yan etkileri açısından daha olumlu şekildedir.  Egzama tedavilerinde kullanılan bir krem olsa da sedef hastalığı için pek tercih edilmemektedir.

 Dermovate ve Bepanthol krem arasında fiyat farkı da yer almaktadır. Dermovate kremin fiyatı 17 TL civarındadır. Bepanthol kremin fiyatıise; 40 TL ile 50 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi Bepanthol’un farklı versiyonlarda üretilen krem çeşitlerinin bulunmasıdır.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 11 ay önce

    BRE ALLAHIN CAHİLİ,BU KONUDAN ANLAMIYORSUN,BARİ YAZMA.ÖNCE DERMOVATE POTENT BİR STEROİD ÜRÜNDÜRVE SIRADAN EGZEMADA İLK TERCİH ÜRÜNÜ DEĞİLDİR,FİRMANIN İLK TERCİH ÜRÜNÜ EMOVATE DENİLEN ÜRÜNDÜR,DERMOVATE ŞİDDETLİ EEGZEMA,SEDEF,LUPUS GİBİ HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE BİRTAKIM KISITLAMALARLA UYGULANABİLİR.BEPANTOL HAFİF TOPİK ALLERJİK CİLT LEZYONLARINDA KULLANILIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.