1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Evde Gözeneklerden Kurtulmanın Kolay Yolları!


+ -

Evde gözeneklerden kurtulmanın kolay yolları olduğunu biliyor muydun? Bu soruya cevabınız hayır ise bu yazıyı okuduktan sonra cevabınız kesinlikle değişecektir. Bu yazıda tıkalı gözenekleri temizlemek için doğal cilt bakım önerilerini derledik. Yapacağınız basit uygulamalarla tıkalı gözeneklerden kurtulabilirsiniz!

Makyaj yapmayan insanların bile hava cilt gözeneklerini çeşitli tuzlarla kirleterek cilt gözeneklerinin tıkanmasına sebep oluyor. Her ne kadar gözümüz ile göremeyecek büyük olmasa da zamanla bu gözenekler büyür  ve siyah nokta ya da sivilce oluşumuna sebep olabiliyor. Kadın sitesi olarak evde gözeneklerden kurtulmanın en basit ve doğal yöntemlerini siz değerli okuyucularımız için bir araya getirdik. Basit birkaç maske mucizesi ile siyah gözeneklerden çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

evde gözeneklerden kurtulma

Maydanoz maskesi ile harika sonuç!

Birçok alanda kullanılan maydanoz vücut sağlığı için vazgeçilmez bir üründür. Özellikle cilt üzerindeki tıkalı siyah noktalardan kurtulmada çok etkili olan maydanoz maskesi cildi toksinlerden çok kolay bir şekilde arındırıyor. 5-6 dal kadar ince maydanozu güzel bir şekilde yıkayın. Yıkadığınız maydanozu sıcak suyun içerisine atıp kaynar su soğuyuncaya kadar bekletin. Soğuma işlemi gerçekleştikten sonra pamuk ya da temiz bir bezi maydanozlu suya batırıp cildinize uygulayın. Günlük düzenli olarak bunu cildinize uyguladığınızda kısa bir süre sonra cildinizdeki etkili sonucu görebilirsiniz.

Elma sirkesi ile cildinizi gözeneklerden arındırın!

Doğal elma sirkesinin cilt üzerindeki mucizevi etkisinin olduğu çok eskilerden beri biliniyor. Cildinizdeki tıkalı gözeneklerden kurtulmak amacıyla cildinize yapacağınız doğal elma sirkesini uygulayarak hem tıkalı gözeneklerden kurtulmuş olacaksınız hem de  cildinizdeki fazla yağı dengelemiş olacaksınız. Bunun sonucunda sivilce oluşumunu engellemiş olacaksınız. Doğal elma sirkesini cildinize uygulamak için içerisine su ilave edin ve pamuk veya bez ile cildinize uygulayın. İşlemi yaptıktan sonra cildinizi sıcak su ile yıkayarak cildinizi elma sirkesinden arındırabilirsiniz.

evde gözenekler nasıl temizlenir

Yumurta akı ile siyah noktalardan kolayca kurtulun!

Cilt gözeneklerini temizlemenin bir başka yolu da yumurta akı olarak biliniyor. Yumurta akı içerisinde yer alan vitamin ile mineraller yardımı ile kırışıklıklarınızdan kurtulabilir ve aynı zamanda tıkalı gözeneklerin doğal bir şekilde temizlenmesine katkıda bulunmaktadır. Yumurta sarısından ayırdığınız yumurta akını  bir ya da iki çay kaşığı su ile köpürünceye kadar güzel bir şekilde karıştırın. Sonrasında bu karışımı cildinize sürün  ve kuruduğundan emin olduktan sonra cildinizi soğuk su ile güzel bir şekilde durulayın.

Evde gözeneklerden kurtulmanın pratik yollarını anlattığımız bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazının sizlere faydalı olmasını diliyorum.

Yorum Yap