1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Göz Altı Morluklarına İyi Gelen Zerdeçal Kremi

göz altı morluklarına iyi gelen zerdeçal kremi
+ -

Sağlımız için zerdeçal oldukça faydalı bir besindir. Birçok cilt hastalığında şifa kaynağı olarak kullanılan zerdeçalı aynı zamanda göz altı morluklarından kurtulmak için de kullanabilirsiniz. Göz altı morluklarına iyi gelen zerdeçal kreminin tarifini aşağıda paylaşacağım ama öncesinde biraz zerdeçal ile ilgili bilgilere biraz göz gezdirelim.

Zerdeçal, içerisinde bulunan etken bileşenler nedeniyle hücre yenileme özelliğine sahiptir. Bu özelliğinden dolayı hem kanser hastalığına iyi gelmektedir hem de yaşlandırmayı geciktirici gibi oldukça güzel özellikleri vardır. Anti-oksidan ve iltihap giderici etkisi de bulunan bu mucizevi besin kaynağı sağlığımız için çok faydalıdır. Göz altı morluklarına iyi gelen ve koyu halkaları kısa zamanda yok eden zerdeçalın bunu nasıl başardığına gelin hep birlikte bakalım.

göz altı morluklarına iyi gelen zerdeçal kremi

Göz altı morluklarını gideren zerdeçal karışımı

Zerdeçal kremi için malzemeler

  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • yarım çay kaşığı un
  • 1 çay kaşığı domates suyu
  • Birkaç damla limon suyu

Zerdeçal kreminin hazırlanması

Hazırladığınız malzemeleri güzel bir şekilde karıştırın. Hazırlanan karşımı göz çevrenize halkalar biçiminde sürün. Karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 10 dakika kadar bekletin ama üzerini kapatmayın. On dakika geçtikten sonra soğuk su ile güzelce durulayın.

Göz altı morluklarına iyi gelen zerdeçal kremini birkaç defa yüzünüze uyguladıktan sonra gözlerinizin altındaki morlukların günden güne azaldığını, kısa zaman sonra ise tamamen kurtulduğunuzu göreceksiniz. Bununla da kalmayıp taptaze bir cilde kavuşacağınızı da görebilirsiniz.

Yorum Yap