1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Kivi Maskesi İle Cildinizi Yenileyin 


+ -

Kivi Maskesi İle Cildinizi Yenileyin 

Kivi maskesi ile cildinizi yenilemek kolayca gerçekleşebilir. Cildinizde hafif lekeler varsa gidermek mümkündür. Yüz nemlendirici cilt maskesi türlerini kivi farkıyla kullanabilirsiniz.

Kivi maskesi ile cildinizi yenilemek zengin mineral ve E vitamini sayesinde mümkün olmaktadır. Yeni cilt yapısı ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

kivi maskesi

Her Gece Kivi Kabuğunu Yüze Sürmek | Kivi Kabuğunun Faydaları

Kivi kabuğu en vitaminli bölgelerden biridir. Dolayısıyla haftada birkaç kere kivi kabuğunu yüze sürerek maske gibi kurutabilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkamalısınız. Kivi kabuğu, meyvedeki yenileyici C vitaminin odaklandığı alandır.

  • Oksidatif stresten cildi korur.
  • Karotenoidler ve fenolik maddeler yönünden zengindir.
  • En güçlü antioksidan meyvelerden biridir.

Kivi Yüze Nasıl Sürülür?

Kivinin kabuğu dışında iç bölümü kullanılacaksa parçalamanız önerilir. Bir çatalla ezdirmeniz de olasıdır. Doğrayıcıda püreye dönüştürebilirsiniz. Sivilce için yüz maskesi arayanlar için ideal bir meyve olabilir.

Kivi Maskesi Ne İşe Yarar?

Kivi maskesini haftada bir iki kere yaparsanız, lekelerde azalma görülebilir. Cilt maskesi türü olarak son derece etkilidir. Doğal olarak kendi bünyesinde tek başına birçok avantajı barındırır.

Meyve Olarak Yenen Kivinin Cilde Faydaları

Maske dışı tüketim yapacaklar için kivi hastalıklara ve genel cilt sorunlarına karşı sizi koruyabilir. Sivilcelerin oluşmasını engelleyici özelliğe sahiptir.

Kiviyle Yapılan Yoğurtlu Yüz Maskesi

Etkili bir yüz maskesi arayanlar için kivinin içini çıkarın ve bir kaşık yoğurtla beraber püre haline getirin. Püre halindeki kivi yoğurt karışımı yüze komple sürülür ve 20 dakika beklenir. Ardından yüzünüzü ılık suyla durulayın ve yenilenmiş bir cilt hissi oluşacaktır. Yapılan maske ile yoğurttaki AHA etkisini kullanmış olursunuz.

Kivi Ciltte Oluşan Lekeleri Giderebilir

Kivide kollajen etkisi olduğu için esneklik de beraberinde gelecektir. Esneme payı olan cildin yenilenme hızı daha da artabilir. Cildiniz neme doyunca daha iyi bir görünüm alacaktır. Kızarıklık ve iltihaplanmaların da düzenli olarak kullanımla azaldığını görebilirsiniz.

Pürüzsüz Cilt İçin Yüz Nemlendirici Cilt Maskesi

Yüz nemlendirici cilt maskesi kullanmak pürüzsüz bir görüntü verecektir. Kivili yüz maskeleri kozmetik ürün olarak da alınabilir.

Jakuzi Kullanımı Her Geçen Gün Artıyor

Şifa Duaları

Yorum Yap