1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırrı


+ -

Kadınlar bakımlı olmayı ve makyaj yapmayı severler. Sürekli makyaj yapmak hem yorucu hem zaman alıcı hem de bütçeye yük olduğundan bu sefer de makyajsız güzel görünmek için uğraşırlar. Her kadın güzeldir ama bakımlı kadın çok daha güzeldir. Bakım dediğim elbette yüzüne sıva yapar gibi yapılan makyaj değildir. Çok basit kurallarla güzel görünüme sahip bir cilde sahip olabilirsiniz. Peki makyajsız güzel görünmenin sırrı nedir?

Uykunuza dikkat edin

Makyajsız bir şekilde güzel görünmek isteyen kadınların yapması gereken en öncelikli maddelerden biri iyi bir uyku uyumalarıdır. Genel olarak önerildiği gibi günde 8 saat uyuyarak göz çevresindeki koyu renkli halkaları ve şişliklerden kurtulmak mümkündür.
makyajsız güzel görünmenin sırrı

Soğuk su ile cildinizi yıkayın

Soğuk suyun cilde faydaları oldukça fazladır. Soğuk su ciltte sıkılaştırıcı ve nemlendirici etkisi yapar. Ayrıca sabah erken kalktığınızda yüzünüzü soğuk su ile yıkarsanız o gün daha zinde ve canlı olursunuz.

makyajsız güzel görünmenin sırrı

Mutlaka cildinizi nemlendirin

Cildi nemlendirmek oldukça önemlidir. Bundan dolayıdır ki haftada bir kez de olsa cildinizi tonik ile temizleyip nemlendirici kullanın. Çünkü nemlendirici kullanmadığınız zaman cildinizdeki gözenekler kapanır ve cildiniz nefes alamaz.

Bol su içmeye özen gösterin

Su çok güzel ve çok faydalı bir nimettir. Su içmek cildinizi nemlendirir ve yumuşamasını sağlar. Aynı zamanda su vücudunuzdaki zararlı toksinlerin de dışarı atılmasını sağlar.

Yaz-kış güneş kremi kullanın

Güneş faydalı olduğu gibi fazla maruz kalındığında cilde zarar da verebiliyor. Güneşin zararlı etkileri sebebiyle cildiniz yaşlı görünebilir. Güneş gözlüğü takmak ve güneş kremi kullanmak bu açıdan oldukça önemlidir.

Kaş ve kirpiklerinize bakım yapın

Makyaj yapmadan güzel görünmek için kaş ve kirpiklerinize de güzel bakmanız gerekiyor. Kirpiklerinize doğal bir şekilde çekici bakışlar kazandırabilirsiniz. Yine kaşlarınızın da yüz şekline göre uyumlu olduğuna emin olmanız gerekiyor.

Saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin

Bir kadının güzelliğini, doğallığını gösteren bir başka şey de saçlardır. Makyaj olmadan da saçlarınıza harika bir görünüm kazandırabilirsiniz.

makyajsız güzel görünmenin sırları

Sigara ve alkolden uzak durun

Sizlerin de bildiğiniz gibi sigara ve alkolün cilt üzerinde olumsuz etkileri oldukça fazladır. Onun için doğal bir şekilde güzel görünmek istiyorsanız ve sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklarınız varsa kesinlikle bu alışkanlıklardan kurtulmanız gerekiyor.

Yukarıda saydığım maddelere ek olarak yediğiniz besinlerin kalitesine ve sağlıklı olmasına çok fazla dikkat etmelisiniz. Yağlı ve çok fazla şeker içeren atıştırmalıklar yerine cildinizi güzel bir şekilde besleyecek meyve ve lifli gıdaları tercih etmelisiniz.

Makyajsız güzel görünmenin sırrını ele aldığım yazının sonuna geldik. Bu paylaştıklarımın sizlere faydalı olmasını dilerim. Bilgi ve mutluluk paylaşıldıkça çoğalır derler. Sizinde makyajsız güzellik sırlarınız varsa bizimle konu altına yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap