1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Maydanoz Maskesi İle Cilt Lekelerinden Kurtulun

maydanoz maskesi
+ -

Cilt lekeleri cinsiyetten bağımsız olarak hem erkek, hem de kadınlarda yaygın olarak oluşan ve görüntü açısından sorun yaratan durumlardan biridir. Sık sık yanak, alın, çene bölgelerinde görülebildiği gibi vücudun diğer bölgelerinde de onlara rastlanabilir.

Cilt lekelerinin oluşma nedenleri arasında zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak, hormonal değişiklikler, sistemik hastalıklar, enfeksiyon hastalıkları, aşırı ilaç kullanımı ve ne yazık ki, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımı var.

Cilt lekeleri bakım sırasında kullanılan kimyasal içeren ilaç ve kremlerin yanlış kullanımı sonucunda oluşmaktadır. Bu nedenle de lekeler için beden ve ciltte kimyasal içeren ürünler yerine her zaman doğal ürünleri kullanmaya dikkat edilmelidir.

maydanoz maskesi

Eğer cilt güneş ışınlarına maruz kalmışsa veya bakım araçlarının yanlış kullanımı sonucunda vücudumuzda cilt lekeleri meydana gelmişse o zaman cilt lekelerinin tedavisinde ilk adım kimyasal ürünlerin kullanımını durdurmak ve doğal ürünlere yönelmektir.

Bu doğal ürünler arasında maydanoz en etkili doğal cilt temizleyicilerden biri olarak kabul edilir. Hazırlayacağınız maydanoz maskesi ile cildinizde oluşan lekelerden kurtulabilirsiniz. Hazırlanması da oldukça kolay olan bu maydanoz maskesi ile sorunlarınıza kesin çözüm bulabilirsiniz.

 Maydanoz maskesi tarifi:

  • Bir kök maydanoz
  • 2 yemek kaşığı yoğurt

Maydanoz maskesi hazırlanışı:

Maydanozu yıkadıktan sonra sapları ile birlikte blender ile doğrayın. İyice ufalanmış maydanoza yoğurt ekleyin. Çok az miktarda su ile katarak maskenin krem gibi olmasını sağlayın.

Maydanoz maskesinin kullanımı:

Cildinizi ılık su ile iyice temizleyin. Hazırlanan maskeyi yüzünüze masaj yaparak emdirin. Bu maske ile yarım saat bekleyin. Sonra çok az ılık su ile cildinizi iyice temizleyin ve kurulayın. Haftada 1 kez olmak üzere 2 ay boyunca tekrarlayarak bu maske sayesinde cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz bileceksiniz.

Yorum Yap