Sokak Modası

5 Numara Saç Modelleri Ve Kesimi

Son dönemler de kadın erkek herkes tarafından tercih edilen 5 numara saç kesimi en çok kimlere yakışır ve evde bu model nasıl elde edilir hepsini detaylı anlattık.

Saç hem kadınları hem de erkekleri farklı göstermek için tek başına önemli bir unsurdur. Bu yüzden saçlar ne kadar bakımlı olursa ve yüze uygun saç kesim modeli seçilirse bu hayatımıza büyük bir pozitiflik katacaktır. Bazı saç modelleri seçiminde tereddüt yaşanabiliyor özellikle uzun saçtan kısa saça dönüşlerde bu oluyor ama aslında burada bir yanılgı var. Çünkü kısa saç modelleri hem erkekleri hem de kadınları oldukça çekici ve karizmatik göstermektedir. 5 numara saç modeli de aynı şekilde 19 mm uzunlukta ki bu saç modeli özellikle sakallı erkekler de farklı bir görünüme sahip olmaktadır. İşin güzel yanı şu özellikle 4-5 numara saç modellerinde uzun saçlara göre yapacağınız bakım, saçlara uygulayacağınız farklı uygulamalar daha az maliyetle ve daha kısa süre de yapılmaktadır.

5 Numara Saç Modelleri
5 Numara Saç Modelleri

5 Numara Saç Kesimi Kimlere Yakışır

5 numara saç modeli aslında yüz tipi olarak genellik sivri bir yüz tipine sahip olan herkes de güzel durmaktadır. Ama şunu belirtmek isteriz ki kısa saç modeli gibi sadece belli yüz tiplerinde güzel durması gibi bir durum yok. Bu saç modeli hemen hemen her yüz tipine uymaktadır. Sadece cuk diye oturmuş diye bir tabirimiz vardır ya işte yüzü sivri olan kişiler de bu model özellikle sakalla birlikte çok iyi durmaktadır.

5 Numara Saç Bana Yakışır mı
5 Numara Saç Bana Yakışır mı

Bayanlar İçin 5 Numara Saç Modeli

5 Numara Saç Modelleri Kadın
5 Numara Saç Modelleri Kadın

Evet, kadınların en belirgin özelliklerinden birisi de uzun saçlara sahip olmasıdır. Bunu yıllardır hepimiz çok iyi biliyoruz. Ama bu durum özellikle son 5 yılda farklılık göstererek daha kısa saçlar ile adeta bir moda oluşturdular. Samimi olmak gerekirse bayanlara 5 numara çok yakışmakta. Özellikle zayıf yüzlü bayanlar da yüzü gösteren bu saç tipi birçok kıyafete de uyum sağlayabilmektedir.

5 Numara Saç Kaç Ayda Uzar
5 Numara Saç Kaç Ayda Uzar

5 Numara Saç Ne Kadar Sürede Ne Kadar Uzar?

Normal şartlar da bir insanın saç uzama oranı yıllık ortalama 12 cm’dir. Tabi hızlı saç uzatma yöntemleri ile bu uzunluğu hızlandıra bilmeniz mümkündür. Bununla ilgili sizlere daha hızlı saç uzatma yöntemlerinden bahsetmiştik. Dilerseniz alttaki linke tıklayarak detaylı okuyup, uygularsanız daha hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Evde 5 Numara Saç Kesimi Yapmak

Kısa saç modellerini oluşturmak oldukça kolay bir yöntem ama bunu evde denemek istiyorsanız berber/kuaför kadar profesyonel bir kesime sahip olamayabilirsiniz. Çünkü alacağınız kaliteli bir traş makinesi ve 5 numara tarak ile kendi tıraşınızı gerçekleştirdikten sonra var olan kırıkları da iyice temizlemelisiniz ve bu makasla yapılmaktadır. Kendinize bu konuda güveniyorsanız evde 5 numara saç kesimi sizin için çok ciddi bir sorun olmayacaktır.

5 Numara Saç Hakkında Sık Sorulan Sorular

5 Numara Saç Kaç mm

Ortalama 9 mm 1 cm arasında olan 5 numara saç bazen makinadan makinaya göre de ufak farklılıklar göstermektedir.

5 Numara Saç Kaç Günde Uzar

Saçlar genelde ayda 1 cm yılda 12 cm olacak şekilde uzamaktadır. Fakat yapacağınız bakım ve saç uzatma teknikleri ile bu işlemi hızlandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bu dönemde evde karantina halinde berberlerde kapalıyken deneme yapacağım.Teşekkür ederim .

  2. Siteyi eşim bulmuş. Karantina sebebiyle ilk traşını buradaki videoyu izleyerek yaptı. Komşular açık berber bulduğumuzu zannettiler. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu