1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Argan Yağı ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

argan yağı ile cilt bakımı
+ -

Argan Yağı ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Her insanın dört mevsimde cilt bakımı yapması gerekmektedir. Günümüzde birçok farklı içeriğe sahip cilt bakım ürünleri bulunmaktadır. Kimyasal ürünler yerine doğal içerikli ürünler kullanarak cilt bakımı yapmanız daha faydalıdır. Bu yazımızda sizlere argan yağı ile cilt bakımı hakkında bilgiler vereceğiz. Argan yağının içerisinde birçok yararlı mineral ve vitamin bulunmaktadır. Bu vitamin ve mineraller cilt için oldukça önemlidir. Özellikle A ve E vitamini yönünden zengin olan argan yağı, halk arasında sıvı altın olarak da bilinmektedir. Rengi altın gibi olduğundan bu isimle anılmaktadır. Günümüzde birçok doğal cilt bakımı ürünleri içerisinde muhakkak ki argan yağı yer almaktadır. Bu yazımızda argan yağını cildiniz için nasıl kullanabileceğinizden ve cilt üzerindeki olumlu etkilerinden bahsedeceğiz.

argan yağı ile cilt bakımı

Argan Yağının Cilt Üzerindeki Olumlu Etkileri Nelerdir?

Doğal bir nemlendirici görevini üstlenen argan yağı, cilt bakımında sıklıkla tercih edilmektedir. Argan yağının cilt üzerindeki olumlu etkileri ise şu şekildedir;

  • Yoğun nemlendirici özelliğinden dolayı cildinizi oldukça fazla yumuşatır.
  • Ciltteki kurumaları önlemede büyük ölçüde yardımcı olur.
  • Antioksidan özelliğinden dolayı ciltteki mikropları temizler.
  • Cildin esnekliğini geri kazanmasında önemli bir rolü bulunmaktadır.
  • Özellikle aşırı yağlı cilt üzerinde olumlu etkileri mevcuttur. Aşırı yağlanmayı engellemektedir.
  • Akne problemi varsa aknelerin geçmesinde oldukça etkilidir.
  • Çatlakları onarıcı özelliği bulunduğundan dudak çatlaklarında ve gebelik sonrası oluşan cilt çatlaklarında kullanabilirsiniz.
  • Cildinizin daha pürüzsüz görünmesi için düzenli olan her gün kullanılmasını tavsiye ederiz.

Argan Yağı ile Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Argan yağı, bir nevi mucizevî yağ olarak karşımıza çıkmaktadır. Cilt üzerinde sayısını sayamayacağımız kadar olumlu etkileri bulunmaktadır. Özellikle bu yağ ile yapılan yüz maskeleri birçok kişi tarafından uygulanmakta ve güzel sonuçlar alınmaktadır. Bizlerde sizler için argan yağı ile yüz maskesi nasıl yapılır sorusunun cevabını araştırdık ve bu yazımızı hazırladık. Argan yağı ile yüz maskesi yapımı son derece kolay ve pratiktir. Bunun için birkaç malzeme gereklidir. Bu malzemeler; yoğurt, argan yağı ve baldan oluşmaktadır. Tarifine geçecek olursak; yarım yemek kaşığı kadar bal, bir buçuk yemek kaşığı kadar yoğurt ve 2-3 damla kadar argan yağını bir kaba koyun, iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze nazikçe sürüp ortalama on dakika kadar bekletin ve ardından yıkayın. Haftada 1 kez olmak kaydıyla bu maskeyi uygulayın.

Tırnak Sararmasını Gideren Diş Macunu Maskesi

Soslu Makarna Tarifleri

Yorum Yap