1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Bir ilişkide bu 4 uyarı işaretine dikkat edin!

Bir ilişkide bu 4 uyarı işaretine dikkat edin!

1. Partneriniz sizi sürekli eleştiriyor

Bir ilişkinin en önemli yönlerinden biri de birbirinizle eşit olarak tanışmak ve karşılıklı saygı duymak. Ancak sizi sürekli eleştiren bir partneriniz varsa, ilişkiyi ciddi olarak yeniden gözden geçirmelisiniz. Zamanla, sürekli onaylamama, öz saygınıza da ciddi şekilde zarar verebilir ve özgüveninizi büyük ölçüde etkileyebilir. Çünkü bir ilişkide olduğun gibi kabul edilmeniz gerekir.

2. Eşiniz duygusal baskı uyguluyor

Psikolojik manipülasyon da açıkça ilişkinizdeki başka bir kırmızı bayraktır.  Bunu fark etmek ve sıradan çatışmalardan ayırt etmek her zaman kolay değildir. Ancak partneriniz sizi suçlu hissettiriyorsa, sürekli karşılaştırmalar yapıyorsa veya ültimatomlar veriyorsa, bu duygusal manipülasyona işaret eder. Partneriniz bu davranışı size hükmetmeye ve kontrol etmeye çalışmak için kullanır.

3. Partneriniz ve tavizler

Yeni aşık olan herkes bunu bilir. Özellikle bir ilişkinin başlangıcında, hala pembe gözlüklerimiz vardır ve sözde hataları hemen fark edemeyiz. Bu nedenle, partnerimizin ne zaman çok kısıtlayıcı ve ilgi çekici olduğunu algılamakta güçlük çekebiliriz. Bu davranış nasıl ifade edilir? Örneğin partneriniz, kız arkadaşlarınızla ne zaman görüştüğünüzü bilmek istiyor, hatta arkadaş çevrenizden veya ailenizden bazı kişilerle görüşmenizi bile yasaklıyor. Bu durumda ilerleyen süreçlerde günlük kararlarda bile eşiniz her zaman haklı olmak ve her şeyi belirlemek ister. Bu şekilde taviz vermek kesinlikle ilişkiyi yorar ve ayrılığa sürükler.

4. Eşiniz eski ilişkileri hakkında konuşmaya devam ediyor

Hepimizin bir geçmişi var, bu yüzden eşiniz önceki ilişkilerden bahsediyorsa sorun değil. Bu, sağlıklı bir şekilde de olsa, açıldığı için kesinlikle olumlu bir işaret olabilir! Sizi sürekli eski sevgililerinizle karşılaştırıyorsa veya sürekli eski aşkından bahsediyorsa, bu ilişkiniz için sorunlu olabilir: Partneriniz eski sevgilinizi henüz aşamamış olabilir.

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.