1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Elma Sirkesi İle Benlerden Kurtulmanın Sırrı

elma sirkesi ile benlerden kurtulma
+ -

Elma sirkesi ile benlerden kurtulmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Bu yazımda sizlere dilim döndüğünce elma sirkesi ile ben tedavisini veya diğer bir deyişle elma sirkesi benlerden kurtulma olayını anlatacağım.

İnsan vücudunda oluşan benler özellikle de yüz bölgesindeki benler bazı insanlarda çok güzel bir görünüm verse de büyük bir kesimde benler rahatsız eden bir durum olarak kabul edilir.

elma sirkesi ile benlerden kurtulma

Elma sirkesi, rahatsız eden benlerden kurtulmak için oldukça faydalı ve hesaplı doğal bir ilaçtır diyebiliriz. Elma sirkesi içeriğinde bulunan asitlerden dolayı birçok derdin dermanı olarak uzun zamandır kullanılan bir üründür.

Elma sirkesi ile benleri temizleme işlemine başlamadan önce uygulama yapacağınız bölgeyi güzelce temizleyin ve kurulayın. Elma sirkesi ile benlerden kurtulma uygulaması için elinize biraz pamuk alıp bunu ekmeği menemene bandırır gibi sirkeye bandırın. Sonrasında pamuğu kurtulmak istediğiniz benin üzerine koyun ve yara bandı ile kapatın. Aradan bir saat geçtikten sonra pamuğu kaldırabilirsiniz. Pamuğu kaldırdıktan sonra o bölgeyi soğuk su ile yıkayarak temizleyin. Kurtulmaya çalıştığınız benin üzerinde kabuk oluşursa ellemeyin ve zamanla kendisinin düşmesine müsaade edin. Bu şekilde ben üzerinde bir yara oluşmasının önüne geçmiş olursunuz. Bu işlem en çok tavsiye edilen uygulamalar arasındadır ve genel olarak 1-2 hafta içerisinde sonuç verir ama her ihtimale karşı bu işlemi güzel bir sonuç alıncaya kadar devam edin.

Sitede bu konuyla ilgili, benler nasıl geçer ve bal ile benlerden kurtulma adlı iki yazım bulunmaktadır. Bu yazılara da göz gezdirebilirsiniz.

Yorum Yap