1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Saç Maskesi Önerileri

yıpranmış saçlar için doğal saç maskesi önerileri
+ -

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Saç Maskesi Önerileri

Yıpranmış ve çok çabuk kırılan saçlar çoğu kadının ortak derdidir. Sık sık saç boyama, saç rengini açtırma, fön çektirme gibi işlemler saçların canlılığını çok çabuk kaybetmesine sebep olmaktadır. Bazı kimyasal içerikli saç bakım ürünlerinin de saçlara ciddi zarar verdiği bir gerçektir. Bu yazımızda sizlere yıpranmış saçlar için doğal saç maskesi tarifleri vereceğiz. Üstelik bu tarifleri evinizde kolaylıkla uygulayabilir ve birkaç basit yöntem ile yıpranmış saçlarınızı yeniden canlandırabilirsiniz. Her saç tipine uygun saç maskesi kullanmak son derece önemlidir. Dilerseniz yıpranmış saçlar için evinizde neler yapabileceğinizi anlatmaya başlayalım;

Yıpranmış saçlar için piyasada birçok kimyasal ürün bulunmaktadır. Bu ürünler belli bir zaman sonra saçlara zarar vermektedir. Evde uygulayabileceğiniz birkaç basit tarif ile yıpranmış ve canlılığını yitirmiş saçlarınızı yeniden eski parlaklığına kavuşturabilirsiniz.

yıpranmış saçlar için doğal saç maskesi önerileri

Yıpranmış Saçlar için Doğal Saç Maskesi Tarifleri

Yıpranmış saçlarınıza evinizde bulunan malzemeler ile bakım yapabilir ve kısa sürede yeniden canlanmasını sağlayabilirsiniz. Yıpranmış saçlar için doğal saç maskesi tarifleri arasında ilk sırada Hindistan cevizi ile yapılan uygulama gelmektedir. Özellikle saçları nemlendirmede oldukça etkili olan bu yağ, besleyici ve onarıcı özelliklere sahiptir. Ortalama 1 yemek kaşığı kadar Hindistan cevizini, mikrodalga da çok kısa süre ısıtın. Isıttığınız yaş biraz soğuduktan sonra saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Mümkünse saç bonesi kullanın ve bir gece kadar bu maske ile uyuyun. Ertesi sabah saçlarınızı normal bir şekilde yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir veya iki kez tekrarlayın.

Bir diğer saç maskesi tarifi ise zeytinyağı, avokado, yumurta ve bal ile yapılan karışımdır. 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı, yarım avokado, 1 yumurtanın sadece sarısı ve 1 yemek kaşığı kadar balı bir kabın içine koyup karıştırın. Hazırladığınız karışımı saç diplerinize parmaklarınız il nazikçe masaj yaparak yedirin. Uygulamayı yaptıktan sonra saçlarınızı bir havlu ile güzelce sarın ve saç bonesi takın. Sonrasında fön makinesi ile ortalama 10 dakika kadar kurutun. Ardından 20 dakika bekletip, normal duşunu alın. Yıpranmış saçlar için doğal saç maskesi tarifleri ile saçlarınızı yeniden canlandırabilir ve eski güzelliğine kavuşturabilirsiniz.

Dudak Bakımı Nasıl Olmalıdır, Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yüz Bölgesinde Delikler Neden Olur, Nasıl Geçer?

Yorum Yap