1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Ağızda Oluşan Yaraları Kısa Zamanda Yok Ediyor!

ağızda oluşan yaraları yok eden karışım
+ -

Ağızda oluşan aft denilen yara bireyde oldukça rahatsızlık veren bir sorundur. Ağızda oluşan bu yaralar yemek yerken ya da sıcak bir şey içerken oldukça acılı bir durum meydana getirebilir. Bu yaraların oluşmasının birçok nedeni olabilir ama genel olarak bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak adına aft yaralarını kısa zaman içerisinde geçiren doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

ağızda oluşan yaraları yok eden karışım

Ağızda meydana gelen aft yaraları için en basit yöntem gargara şeklinde kullanabileceğiniz bir karışım hazırlamanızdır. Bunun için doğada bol şekilde bulunan ve oldukça etkili bir doğal ürün olan sumaktan faydalanılabilir ve böylece aft oluşumuna ne iyi gelir sorusunun cevabını da bulabilirsiniz.

Ağızda oluşan aft yaraları için sumak ile gargara yapma

Sumak ile hazırlayacağınız bu gargara ile ağızda oluşan yaraları kısa bir zamanda yok edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sumak ile hazırlayacağınız karışım ile gargara yapmak olacaktır ve oldukça da etkilidir.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı sumak
  • 1 bardak su

Nasıl hazırlanır?

aft yaralarını yok eden sumak yöntemi

Ağızda oluşan aft yaraları için hazırlayacağınız gargarayı hazırlamak için ilk olarak yukarıda verilen iki malzemeyi bir şeye koyup güzelce kaynatın. Kaynatarak elde ettiğiniz karışım ılıdıktan veya soğuduktan sonra gargara yaparak diş etlerinize ve ağızda oluşan aft yaralarına çok iyi gelecektir ve kısa zamanda bu yaralardan ve yaraların sebep olduğu ağrılardan kurtulmuş olacaksınız.

Bu işlem de bir alternatif tıp kapsamına girdiğinden dolayı uygulamadan önce sumak bitkisine karşı bir alerjiniz varsa bunu uygulamayın ve tedavi için doktora gidin.

Yorum Yap