1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır

Çürümüş Domates Ne İşe Yarar, Nasıl Değerlendirilir?


+ -

Bu yazımda çürümüş domates ne işe yarar, çürümüş domates nasıl değerlendirilir sorularına cevap vermeye çalışacağım.

Genel olarak her zaman israfa karşı olduğumuzu söyleyip dururuz ama nedense bu durum hep sözde kalıyor. Bir türlü israfı önlemek için gerekli adımları atamıyoruz veya bir yerden başlayıp adım attığımız halde belli bir süreden sonra devamını getiremiyoruz. Yapılan israflarla dünya genelindeki aç olan bütün canlıların doyurabileceğini biliyor musunuz?

çürük domates ne işe yarar

İsraf sadece çöpe atılan ekmek veya buna benzer durumlardan kaynaklanmıyor. Değerlendirebileceğimiz halde değerlendiremediğimiz her şey israfın konusudur. Değerlendirebileceğimiz halde değerlendirmeyip çöpe attığımız bir domates bile israfın bir parçasıdır. Hadi gelin çürümüş domatesi nasıl değerlendireceğimize bakalım.

Çürümüş meyve ve sebzeleri hemen çöpe atıyoruz ama bu durum çürümüş domatesler için farklı olabilir. Eğer çürümüş  domatesleri toprağa eker ve her gün düzenli bir şekilde sularsanız çok kısa bir zamanda bir bilemedim iki hafta içerisinde nur topu gibi yepyeni domates fideleriniz olabilir. İster saksıda ister bahçede çürümüş domateslerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Yorum Yap