1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Estetiksiz Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri Nelerdir?


+ -

Estetiksiz Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Dünya üzerinde her kadın dolgun ve pürüzsüz dudaklara kavuşma arzusu ile yanıp tutuşmaktadır. İnce dudaklar da elbette ki güzeldir ama dolgun ve bakımlı görünen dudaklar bir başkadır. Pak kadın sitesi olarak, estetiksiz dudak dolgunlaştırma yöntemleri hakkında sizlere bilgiler vermek istedik. Eminiz ki birçok kadın doğal yollardan ve bıçak altına yatmadan dudaklarını dolgunlaştırmayı istemektedir. Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler verirken bir yandan da küçük ama etkili birkaç basit yöntemle nasıl dudaklarınızı dolgunlaştırabileceğinizden bahsedeceğiz. Dolgun dudaklara sürülen ruj, herkes tarafından fark edilmektedir. Hele bir de bu rujun rengi kırmızı ise oldukça çarpıtıcı bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Dudaklarınız ince diye üzülmekten vazgeçme vaktidir. Birkaç basit doğal yöntem sayesinde dudaklarınız olduğundan çok daha güzel ve dolgun gözükecektir. 

estetiksiz dudak dolgunlaştırma yöntemleri

Estetiksiz Dudak Dolgunlaştırıcı 7 Doğal Yöntem

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza estetiksiz dudak dolgunlaştırıcı 7 doğal yöntem hakkında bilgiler vereceğiz. Bu pratik ve kolay yöntemler sayesinde sizler de dudaklarınızı dolgunlaştırabilecek ve çok daha dikkat çekici bir görüntüye kavuşabileceksiniz. Lafı çok fazla uzatmadan bu basit yöntemleri sıralamaya başlayalım;

  • Nane yağı, bilinen ve birçok kadın tarafından kullanılan en doğal dudak dolgunlaştırıcı ürünlerinden biridir. Dudaklarınıza biraz nane yağı sürmeniz yeterlidir. Dudaklarınız yanacak ama bu yakma etkisi ile istediğiniz dolgun dudaklara kavuşabileceksiniz.

  • Dudaklarınıza arada bir masaj yapmak kan dolaşımını arttıracağından dudaklarınızda dolgunlaşma meydana gelecektir.

  • Kabartma tozu ve zeytinyağı karışımı ile dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz. Peeling dudaklarınızda ortalama yarım saat durmalıdır. Ardından normal yıkayabilirsiniz.

  • Bal en bilinen dudak dolgunlaştırma ürünlerinden biridir. Biraz balı dudaklarınıza sürün ve herhangi kullanılmamış bir diş fırçası ile dudaklarınızı nazikçe fırçalayın.

  • Vicks de tıpkı nane yağı ile aynı etkiyi göstermektedir. Dudaklarınıza bir miktar vicks sürerek bir fırça yardımı ile nazikçe fırçalayın. Bu yöntemi haftada bir kere uygulamanız kâfidir.

  • Pul biber de yine estetiksiz dudak dolgunlaştırıcı 7 doğal yöntem arasında yer almaktadır. Bir miktar pul biber ile biraz suyu karıştırıp, dudaklarınıza sürün. Bir süre bu şekilde bekledikten sonra dudaklarınızı yıkayabilirsiniz.

  • Tarçın maskesi uygulayarak dudaklarınızı dolgunlaştırabilmeniz mümkün. Vazelin ile bir çay kaşığı kadar toz tarçını macun kıvamına gelene kadar güzel bir şekilde karıştırın. Ardından dudaklarınıza bu karışımı sürüp biraz bekletin. Sonrasında dudaklarınızı tarçından arındırabilirsiniz.

Alternatif Tıp Yöntemlerinden Homeopati

Yorum Yap