1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Fucidin Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Fucidin Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Cildimizde karşılaştığımız yara, sivilce, akne, çizik vb. fiziksel sorunlar hayatımızı direkt olarak etkileyebilecek; kimi zaman fiziksel kimi zaman psikolojik problemlere yol açabilecek rahatsızlıklardır. Bunların önüne geçmek için, sorunların kaynaklarına kadar inilmekte ve pek çok ilaç sorunların çözümünde kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizlere cilt rahatsızlıklarının pek çoğunda kullanılan Fucidin krem hakkında bilgi vereceğiz. fucidin kremin ne olduğu, ne işe yaradığı ve nasıl kullandığı gibi detayları paylaşacağız.

Fucidin Krem Nedir?

Ciltte oluşan rahatsızlıkların önüne geçmek için kullanılan ve piyasada pek çok muadili olmasına rağmen çok fazla oranda tercih edilen Fucidin krem, minimum yan etki ile kullananların hızlı şekilde sorunlarından kurtulmasına yardımcı olan kremdir. Fucidin krem nedir? sorusuna cevap olarak ilk olarak etken ve yardımcı maddelerinden bahsetmek gerekir.

fucidin krem

20 gram fusidik asit etken maddesi ile üretilen ve kutusunda 0.04 miligram butilhidroksianisol ve 111 mg setil alkol bulunduran bu ürün cildinizin anibakteriyel özellik kazanmasında büyük bir destek rolünü üstlenir.

Başta sivilce ve akne olmak üzere; yanık, yara kaşıntı gibi cilt rahatsızlıklarının minimize edilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca çeşidine göre egzama tedavisinde de rol oynadığını söyleyebiliriz. İltihaplı deri rahatsızlıklarında sıkça tercih edilir.

Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Cildimiz için antibakteriyel özellik göstermesi ile bilinen Fucidin krem, temel anlamda sivilce ve akne sorunun önüne geçmek için kullanılır. Özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin, aknelerin ve izlerinin minimum düzeye indirgenmesinde önemli bir rol üstlenir.

Fucidin krem ne işe yarar? Sorusuna ikinci maddede bakteriyel sebeplerle oluşan cilt hastalıklarının iyileşme süreçlerinin hızlanmasında yardımcıdır. Ayrıca bu tarz rahatsızlıkların önleyicisi olarak da gösterilebilir.

Fucidin krem, doğru dozajta ve düzenli olarak kullanıldığında cildinizin nemlendirilmesinde, kirli gözeneklerin kapanmasında, sivilce & akne oluşumunun engellenmesinde önemli bir rol oynar. Kısacası, cilt bakımınızı tıbbi yöntemler ile gerçekleştirmek istiyorsanız tercih listenizde ilk sıralarda yer alabilecek bir üründür.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Üçüncü ve en çok sorulan soru olarak fucidin krem nasıl kullanılır? Sorusuna cevap verelim. Öncelikle ezcanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz bu krem, diğer birçok cilt kreminde olduğu gibi düzenli kullanım ister ve ilk kullanımlarda ters etkiler yaratabilir. Örneğin sivilce sorunu için kullanacaksanız ilk kullanımlarınızda sivilce artışı görebilirsiniz. Fakat devam eden süreçte çok hızlı bir ivme yakalarsınız.

Fucidin krem, kullanılacak olan bölgeye küçük, bezelyeden ufak bir miktar alınarak sürülür. Tabi sürülecek alan büyükse alınacak krem miktarı da artabilir. Ardından ilgili bölgeye iyice yedirilir ve cildin kremi emmesi beklenir. Fakat bazı rahatsızlıklarda fucidin krem kullanım şekli farklı olabilir. Bu yüzden kesinlikle ilk kullanımdan önce doktora başvurulmalı ve onay dahilinde kullanılmalıdır.

Fucidin krem düzenli kullanım isteyen bir ilaçtır. Bir kutusu ortalama 21 gün boyunca kullanılmaktadır. Eğer düzenli bir şekilde tüketim sağlarsanız etkisini daha iyi hissedersiniz. Birkaç günlük kullanımlarda faydasını ne yazık ki kullanan kişiye gösterememektedir.

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.